Ukryty powód, dla którego zdymisjonowano Macierewicza. "Kaczyński mu nie wybaczył"

Macierewicz usunięty przez... sprawę Misiewicza?
Macierewicz usunięty przez... sprawę Misiewicza? Fot. Agencja Gazeta
"Nie została mu wybaczona sprawa Misiewicza" – tak pytany o powody dymisji Antoniego Macierewicza odpowiada Ludwik Dorn. Jak twierdzi, to sprawa młodego działacza mogła przesądzić o losach byłego już szefa MON.

Nie było tajemnicą, że Macierewicz uwikłał się w konflikt z Andrzejem Dudą i Pałac Prezydencki naciskał na dymisję. Ale być może powodów usunięcia szefa MON było więcej. Taką tezę stawia były "trzeci bliźniak" Ludwik Dorn, który wskazuje na sprawę Bartłomieja Misiewicza.– Chodzi oczywiście nie o samego młodego człowieka, ale o zakwestionowanie hierarchii władzy. Kaczyński mówił, że pan Misiewicz ma zniknąć, a ten nie znikał i trzeba było powołać komisję wewnątrzpartyjną. To był jawny bunt. Takich rzeczy nie puszcza się w niepamięć – ocenia w "Rzeczpospolitej" Dorn.

Dodaje, że Macierewicz po dymisji nie będzie sprawiał kłopotów prezesowi PiS. To dlatego, że były szef MON "jest w partii znienawidzony".

Przypomnijmy, że rzeczywiście w sprawie Misiewicza doszło do pewnej niesubordynacji. Mimo słów Kaczyńskiego, który dystansował się od młodego działacza, Macierewicz nie ustępował i trzymał doradcę przy sobie. Dopiero wewnętrzna komisja partyjna skazała Misiewicza na banicję.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...