Nie żyje sędzia Trybunału Stanu prof. Bogusław Banaszak. Zmarł na pokładzie samolotu

Prof. Bogusław Banaszak nie żyje. Zmarł na zawał serca na pokładzie samolotu.
Prof. Bogusław Banaszak nie żyje. Zmarł na zawał serca na pokładzie samolotu. Fot. Anna Kraśko/ Agencja Gazeta
Zmarł profesor Bogusław Banaszak, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Znany konstytucjonalista i wieloletni sędzia we wtorek dostał zawału serca na pokładzie samolotu – tak donosi serwis Onet.pl. Informacje potwierdzają przedstawiciele uczelni.

– Tak, to prawda. Czekamy jeszcze na dokładniejsze informacje w tej sprawie – potwierdziła w rozmowie z Onetem informację o śmierci profesora Banaszaka, mgr Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przypomnijmy, że zmarły profesor Bogusław Banaszak był uznanym specjalistą w dziedzinie praw człowieka, prawa konstytucyjnego i parlamentarnego. Był szefem Rady Legislacyjnej przy premierze Jarosławie Kaczyńskim i Donaldzie Tusku. Za osiągnięcia naukowe otrzymał również cztery doktoraty honoris causa, a za pracę na rzecz praworządności i rozwoju państw krzyże zasługi RP, RFN i Austrii.

Od początku zeszłego roku był sędzia Trybunału Stanu, w którym zastąpił Rafała Surę, który zasiadł z Radzie Polityki Pieniężnej. Jego kandydaturę poparły wszystkie partie parlamentarne. Profesor Banaszak był także przedstawicielem Polski przy Komisji Weneckiej. Na razie nie znamy szczegółów tego, co stało się na pokładzie samolotu.

źródło: onet.pl
Trwa ładowanie komentarzy...