Dopiero teraz się zacznie. Sędzia Tuleya złożył zawiadomienie do prokuratury na posłów PiS

Sędzia Tuleya zgłasza zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem posłowie PIS mogli składać fałszywe zeznania.
Sędzia Tuleya zgłasza zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem posłowie PIS mogli składać fałszywe zeznania. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sędzia Tuleya już kilka razy sprawił, że w środowisku Prawa i Sprawiedliwości po prostu się zagotowało. Tym razem można się spodziewać prawdziwego trzęsienia ziemi, bowiem znany sędzia złożył zawiadomienie do prokuratury na posłów PiS.

O co chodzi? Jak donosi portal gazeta.pl, Igor Tuleya złożył zawiadomienie do prokuratury dotyczące możliwości składania fałszywych zeznań przez posłów PiS ws. śledztwa dotyczącego obrad w sali kolumnowej Sejmu. To nie jest plotka, tę informację potwierdza też rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Przyczyną były rozbieżności w zeznaniach parlamentarzystów partii rządzącej, którzy opowiadali, jaki przebieg miały wydarzenia z 16 grudnia 2016 roku, czyli słynne już głosowanie ustawy budżetowej w sali kolumnowej. Posłowie opozycji skarżyli się, że nie zostali do tego głosowania dopuszczeni. Sędzia Igor Tuleya, rozpatrujący tę sprawę dopatrzył się istotnych rozbieżności w wypowiedziach kilku kluczowych posłów Prawa i Sprawiedliwości: Ryszarda Terleckiego, Andrzeja Melaka, Beaty Mazurek, Macieja Wąsika i Dominika Tarczyńskiego.

źródło: gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...