To on odpowiada za konflikt z Izraelem? Miał wrzucić do ustawy najbardziej "wybuchowy" zapis

Maciej Świrski współwinnym konfliktu z Izraelem?
Maciej Świrski współwinnym konfliktu z Izraelem? Fot. RMF FM
To Maciej Świrski, wiceprezes skompromitowanej Polskiej Fundacji Narodowej, ma odpowiadać za najbardziej kontrowersyjne zapisy z nowej ustawy o IPN – wynika z informacji Onetu.

Władze Izraela oburzyły przede wszystkim te fragmenty nowelizacji ustawy o IPN, które mówią o karze za oskarżanie narodu polskiego o współodpowiedzialność za Holokaust. Zdaniem wielu komentatorów to zastraszanie tych historyków, publicystów i naukowców, którzy piszą np. o pogromach Żydów w Polsce.

Jak twierdzi źródło Onetu, Izrael nie miał jednak nic przeciwko temu, by ustanowić kary za obarczanie odpowiedzialnością polskiego państwa (nie narodu). Tyle że do gry wszedł właśnie Maciej Świrski, który miał być pomysłodawcą karania za oskarżanie narodu.

Kim jest Świrski? To działacz Reduty Dobrego Imienia, która od lat tropiła przypadki zakłamywania polskiej historii przez zagraniczne media. Chodziło np. o "polskie obozy śmierci". W ubiegłym roku znalazł się we władzach Polskiej Fundacji Narodowej, która za setki milionów złotych miała zajmować się promocją wizerunku Polski.


Skończyło się aferą z kampanią Sprawiedliwe Sądy. Jedyne, czym wsławiła się PFN, to partyjna akcja za publiczne pieniądze.
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.