"Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę!". Skandaliczne hasło ONR skierowane do prezydenta Andrzeja Dudy

Dziś pod Pałacem Prezydenckim manifestanci z ONR domagali się od prezydenta Dudy podpisania ustawy o IPN.
Dziś pod Pałacem Prezydenckim manifestanci z ONR domagali się od prezydenta Dudy podpisania ustawy o IPN. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Pod Pałacem Prezydenckim odbył się w poniedziałek demonstracje zwolenników i przeciwników nowej ustawy o IPN. Członkowie skrajnie prawicowego Obozu Narodowo-Radykalnego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pojawili się z dość szczególnym hasłem skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy. Brzmiało ono: "Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę".

Internauci są oburzeni tym, co zobaczyli dziś przed Pałacem Prezydenckim. "Osiem lat temu było to najpiękniejsze miejsce w Warszawie. Wizytówka kraju. Teraz wstyd tam iść z cudzoziemcem, bo codziennie jakaś demonstracja, flagi, góry śmieci, wrzaski przez megafon" – pisze jeden z twitterowiczów.
Dziś rzeczywiście się działo. Z jednej strony demonstrowali przeciwnicy nowej ustawy o IPN, którzy boją się, że przepisy sprawią, iż cały cywizilizowany świat będzie nas traktować jak trędowatych. Z drugiej strony stali zwolennicy przepisów przegłosowanych przez parlament, którzy z dumą podkreślają fakt, że "nie będą nam Żydzi (Amerykanie, Niemcy, Francuzi - niepotrzebne skreślić) pisać ustaw".Szczególnie jedno hasło na rozpostartych przez ONR-owców transparentach rzucało się w oczy. Ktoś napisał apel do prezydenta Andrzeja Dudy, który brzmiał: "Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę". Przypomnijmy, że nowe przepisy czekają już tylko na podpis głowy państwa. Ta na razie nie zadeklarowała jednak, czy ustawę podpisze, czy też nie.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...