Pożar koło Pałacu Kultury. Właściciel restauracji - samolotu prawdopodobnie podpalił budkę z kebabem

Samolot-restauracja na Pl. Defilad w Warszawie był samowolą budowlaną. Jego rozbiórce towarzyszyła awantura i pożar.
Samolot-restauracja na Pl. Defilad w Warszawie był samowolą budowlaną. Jego rozbiórce towarzyszyła awantura i pożar. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał – o godz. 9.00 na Placu Defilad w Warszawie rozpoczęła się rozbiórka słynnej restauracji - samolotu. Lokal miał zniknąć sprzed Pałacu Kultury już dawno, był bowiem samowolą budowlaną. W trakcie akcji rozbiórkowej – jak podaje na Twitterze Radio Zet – zdenerwowany właściciel restauracji najpewniej podpalił jedną ze stojących obok budek.

Sytuacja na szczęście jest już opanowana, ale wszystko wyglądało dość groźnie.
Jak podają TVN Warszawa oraz Radio Zet, w trakcie rozbiórki doszło do awantury. Zdenerwowany właściciel demontowanego lokalu miał krzyczeć "straciłem półtora miliona!" po czym prawdopodobnie podpalił budkę, w której mieściła się kuchnia.
– Pojawił się dym, potem płomienie. Nie było eksplozji, ale pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie – relacjonował reporter TVN Warszawa. Wysoki słup czarnego dymu w centrum stolicy widać było z daleka. Na miejsce szybko przyjechały cztery zastępy straży pożarnej i ogień został ugaszony.
Samolot-restauracja na Placu Defilad w Warszawie od początku wzbudzał kontrowersje. Już we wrześniu ubiegłego roku inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o rozbiórce lokalu. Nie miał wątpliwości, że była to samowola budowlana. Do tej pory czekano na ruch właściciela, dziś do akcji przystąpiły służby powiatowego inspektora budowlanego, rozbiórkę przeprowadzano na koszt miasta.źródło: Radio Zet, TVN Warszawa
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...