Rozpoczęły się igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Piękna ceremonia za nami, teraz czas na starty Polaków

Rozpoczęły się zimowe igrzyska w Pjongczangu. Kiedy w Korei Południowej wystartują Polacy?
Rozpoczęły się zimowe igrzyska w Pjongczangu. Kiedy w Korei Południowej wystartują Polacy? Fot. facebook.com/olympics
O godz. 13.45 czasu polskiego prezydent Korei Południowej Mun Dze In oficjalnie otworzył zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Inauguracja imprezy tradycyjnie rozpoczęła się od powędrowania flagi olimpijskiej na masz i odegrania hymnu olimpijskiego. Reprezentację Polski na stadion w roli chorążego wprowadził nasz łyżwiarski mistrz Zbigniew Bródka.

Polska ekipa na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu składa się z aż 62 sportowców. Podczas dzisiejszej uroczystości mogliśmy jednak zobaczyć tylko 36 zawodników reprezentujących nasz kraj. Nie pojawili się między innymi skoczkowie narciarscy. Oni już w sobotę będą walczyć o medale na skoczni normalnej.
Kiedy w Pjongczangu startują inni Polacy? Oto wszystkie okazje, w których kibice będą mogli wspierać biało-czerwony:

10 lutego
biegi narciarskie, godz. 8.15 - bieg łączony na 15 km kobiet [Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Martyna Galewicz, Ewelina Marcisz] short track, godz. 11.00 - 500 m kobiet [Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska] saneczkarstwo, godz. 11.10 - jedynki mężczyzn [Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz] łyżwiarstwo szybkie, godz. 12.00 - 3000 m kobiet [Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Karolina Bosiek] biathlon, godz. 12.15 - sprint kobiet [MAX. 4 - Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk] skoki narciarskie, godz. 12.20 - seria próbna na skoczni normalnej [MAX. 4 - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła] skoki narciarskie, godz. 13.35 - konkurs na skoczni normalnej [MAX. 4 - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła]

11 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 3.00 - zjazd mężczyzn [jedna kwalifikacja dla kraju] biegi narciarskie, godz. 7.15 - bieg łączony na 30 km mężczyzn [Maciej Staręga, Dominik Bury] saneczkarstwo, godz. 10.50 - jedynki mężczyzn [Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz] biathlon, godz. 12.15 - sprint mężczyzn [Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec]


12 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 2.15 - slalom gigant kobiet [Martyna Gąsienica-Daniel] narciarstwo alpejskie, godz. 5.45 - slalom gigant kobiet [ew. Martyna Gąsienica-Daniel] biathlon, godz. 11.10 - bieg pościgowy kobiet [MAX. 4 - Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk] saneczkarstwo, godz. 11.50 - jedynki kobiet [Natalia Wojtuściszyn, Ewa Kuls-Kusyk] biathlon, godz. 13.00 - bieg pościgowy mężczyzn [Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec] łyżwiarstwo szybkie, godz. 13.30 - 1500 m kobiet [Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska]

13 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 3.30 - superkombinacja mężczyzn [jedna kwalifikacja dla kraju] narciarstwo alpejskie, godz. 7.00 - superkombinacja mężczyzn [jedna kwalifikacja dla kraju] biegi narciarskie, godz. 9.30 - sprint kobiet i mężczyzn eliminacje [Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Martyna Galewicz, Ewelina Marcisz, Maciej Staręga, Dominik Bury] short track, godz. 11.00 - 500 m kobiet [ew. Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska] saneczkarstwo, godz. 11.30 - jedynki kobiet [Natalia Wojtuściszyn, Ewa Kuls-Kusyk] łyżwiarstwo szybkie, godz. 12.00 - 1500 m mężczyzn [Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiecki] biegi narciarskie, godz. 12.00 - sprint kobiet i mężczyzn finały [ew. Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Martyna Galewicz, Ewelina Marcisz, Maciej Staręga, Dominik Bury]

14 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 2.15 - slalom kobiet [Maryna Gąsienica-Daniel] narciarstwo alpejskie, godz. 5.45 - slalom kobiet [ew. Maryna Gąsienica-Daniel] kombinacja norweska, godz. 7.00 - skoki indywidualne na skoczni normalnej mężczyzn [Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz] kombinacja norweska, godz. 9.45 - bieg na 10 km męzczyzn [Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz] łyżwiarstwo szybkie, godz. 11.00 - 1000 m kobiet [Natalia Czerwonka] skoki narciarskie, godz. 12.00 - trening na skoczni dużej [Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła] biathlon, godz. 12.05 - bieg indywidualny kobiet [MAX. 4 - Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk] saneczkarstwo, godz. 12.20 - dwójki mężczyzn [Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski]

15 lutego
snowboard, godz. 3.00 - cross mężczyzn [Mateusz Ligocki] narciarstwo alpejskie, godz. 3.00 - supergigant mężczyzn [jedna kwalifikacja dla kraju] snowboard, godz. 5.30 - cross mężczyzn [ew. Mateusz Ligocki] biegi narciarskie, godz. 7.30 - bieg na 10 km stylem dowolnym kobiet [Sylwia Jaśkowiec, Martyna Galewicz, Ewelina Marcisz] biathlon, godz. 12.00 - bieg indywidualny mężczyzn [Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec] skoki narciarskie, godz. 12.00 - trening na skoczni dużej [Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła] saneczkarstwo, godz. 13.30 - sztafeta [reprezentacja Polski

16 lutego
snowboard, godz. 2.00 - cross kobiet [Zuzanna Smykała] snowboard, godz. 4.15 - cross kobiet [ew. Zuzanna Smykała] biegi narciarskie, godz. 7.15 - bieg na 15 km stylem dowolnym mężczyzn [Maciej Staręga, Dominik Bury] skoki narciarskie, godz. 12.15 - seria próbna na skoczni dużej [MAX. 4 - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła] skoki narciarskie, godz. 13.30 - kwalifikacje na skoczni dużej [MAX. 4 - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła]

17 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 3.00 - supergigant kobiet [Maryna Gąsienica-Daniel] biegi narciarskie, godz. 10.30 - sztafeta 4x5 km kobiet [reprezentacja Polski] short track, godz. 11.00 - 1500 m kobiet [Magdalena Warakomska] biathlon, godz. 12.15 - bieg masowy kobiet [MAX. 4 - Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk] skoki narciarskie, godz. 12.15 - seria próbna na skoczni dużej [MAX. 4 - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła] skoki narciarskie, godz. 13.30 - konkurs na skoczni dużej [MAX. 4 - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła]

18 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 2.15 - slalom gigant mężczyzn [jedna kwalifikacja dla kraju] narciarstwo alpejskie, godz. 5.45 - slalom gigant mężczyzn [ew. jedna kwalifikacja dla kraju] łyżwiarstwo szybkie, godz. 12.00 - 500 m kobiet [Kaja Ziomek] skoki narciarskie, godz. 12.00 - trening na skoczni dużej [Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła] bobsleje, godz. 12.05 - dwójka mężczyzn [Mateusz Luty/Grzegorz Kossakowski] biathlon, godz. 12.15 - bieg ze startu wspólnego mężczyzn [Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec]

19 lutego
łyżwiarstwo figurowe, godz. 2.00 - pary taneczne [Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew] łyżwiarstwo szybkie, godz. 12.00 - 500 m mężczyzn [Artur Nogal, Piotr Michalski, Artur Waś] bobsleje, godz. 12.15 - dwójka mężczyzn [Mateusz Luty/Grzegorz Kossakowski] skoki narciarskie, godz. 12.15 - seria próbna na skoczni dużej [MAX. 4 - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła] skoki narciarskie, godz. 13.30 - konkurs drużynowy na skoczni dużej [reprezentacja Polski]

20 lutego
łyżwiarstwo figurowe, godz. 2.00 - pary taneczne [Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew] short track, godz. 11.00 - 1000 m kobiet [Magdalena Warakomska] short track, godz. 11.00 - 500 m mężczyzn [Bartosz Konopko] kombinacja norweska, godz. 11.00 - skoki indywidualne na skoczni dużej [Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz] biathlon, godz. 12.15 - sztafeta mieszana [reprezentacja Polski] kombinacja norweska, godz. 13.45 - bieg na 10 km mężczyzn [Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz]

21 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 2.15 - zjazd kobiet [Maryna Gąsienica-Daniel] biegi narciarskie, godz. 9 - sprinty drużynowe kobiet i mężczyzn [reprezentacja Polski] biegi narciarskie, godz. 11 - sprinty drużynowe kobiet i mężczyzn [ew. reprezentacja Polski] łyżwiarstwo szybkie, godz. 12 - wyścig drużynowy kobiet [reprezentacja Polski]

22 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 2.15 - slalom mężczyzn [jedna kwalifikacja dla kraju] snowboard, godz. 4.00 - slalom gigant równoległy kobiet [Weronika Biela, Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz] narciarstwo alpejskie, godz. 5.45 - slalom mężczyzn [jedna kwalifikacja dla kraju] kombinacja norweska, godz. 8.30 - skoki drużynowe na skoczni dużej mężczyzn [reprezentacja Polski] short track, godz. 11.00 - 1000 m kobiet [ew. Magdalena Warakomska] short track, godz. 11.00 - 1000 m mężczyzn [ew. Bartosz Konopko] kombinacja norweska, godz. 11.20 - sztafeta 4x5 km mężczyzn [reprezentacja Polski] biathlon, godz. 12.15 - sztafeta kobiet [reprezentacja Polski]

23 lutego
narciarstwo alpejskie, godz. 3.00 - kombinacja kobiet [Maryna Gąsienica-Daniel] narciarstwo dowolne, godz. 3.30 - ski cross kobiet [Karolina Riemen-Żerebecka] narciarstwo dowolne, godz. 5.15 - ski cross kobiet [ew. Karolina Riemen-Żerebecka] narciarstwo alpejskie, godz. 6.30 - kombinacja kobiet [Maryna Gąsienica-Daniel] łyżwiarstwo szybkie, godz. 11.00 - 1000 m mężczyzn [Konrad Niedźwiecki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski]

24 lutego
bobsleje, godz. 1.30 - czwórka mężczyzn [Mateusz Luty/Grzegorz Kossakowski/Łukasz Miedzik/Krzysztof Tylkowski] snowboard, godz. 4.00 - slalom gigant równoległy kobiet [ew. Polki] biegi narciarskie, godz. 6.00 - bieg na 50 km stylem klasycznym mężczyzn [Maciej Staręga, Dominik Bury] łyżwiarstwo szybkie, godz. 12.00 - bieg masowy kobiet [Magdalena Czyszczoń] łyżwiarstwo szybkie, godz. 12.00 - bieg masowy mężczyzn [Konrad Niedźwiecki]

25 lutego
bobsleje, godz. 1.30 - czwórka mężczyzn [Mateusz Luty/Grzegorz Kossakowski/Łukasz Miedzik/Krzysztof Tylkowski] biegi narciarskie, godz. 7.15 - bieg na 30 km stylem klasycznym kobiet [Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz ceremonia zamknięcia, godz. 12.00.
Trwa ładowanie komentarzy...