Jarosław Kaczyński zadowolony z pracy TK. Ale zapowiada nowe wyzwania dla prezes Julii Przyłębskiej

Jarosław Kaczyński jest zadowolony z pracy TK, ale nie wyklucza kolejnych poważnych wyzwań dla Trybunału i prezes Przyłębskiej.
Jarosław Kaczyński jest zadowolony z pracy TK, ale nie wyklucza kolejnych poważnych wyzwań dla Trybunału i prezes Przyłębskiej. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński jest zadowolony z tego, jak pracuje Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że cel został osiągnięty. Prezes PiS zapowiada nowe wyzwania, jakie staną przed trybunałem.

Jarosław Kaczyński był wczoraj na gali wręczenia tytułu "Człowieka wolności" dla prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Lider rządzącego Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że jego zdaniem Trybunał Konstytucyjny pracuje dobrze, tak jak powinien. Ale to nie koniec – Kaczyński powiedział coś, co opozycji powinno zjeżyć włos na głowie. Szykują się bowiem nowe zadania dla TK.
Jarosław Kaczyński
prezes PiS

Być może Trybunał Konstytucyjny stanie przed nowymi wyzwaniami. Jestem pewien, że pani prezes da sobie z nimi radę, nawet jeśli będą bardzo trudne.

Czy to zapowiedź kolejnych ustaw, których zgodność z konstytucją będzie rozpatrywać Trybunał Konstytucyjny, i to tak kontrowersyjnych, że prezes spodziewa się fali protestów i demonstracji? Julia Przyłębska już nie raz udowodniła, że wyroki TK ferowane są dziś po myśli Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: wPolityce.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.