Zbigniew Boniek znowu w formie. Tym razem zakpił z Jacka Kurskiego i wina, które rozsyła

Jacek Kurski rozsyłał upominkowe wino. Zbigniew Boniek z niego zakpił.
Jacek Kurski rozsyłał upominkowe wino. Zbigniew Boniek z niego zakpił. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Jacek Kurski w każdym wywiadzie i na każdym posiedzeniu sejmowej komisji kultury podkreśla, że robi wszystko, aby zmniejszać koszty działania TVP i że zaciska pasa jak się tylko da. Za sprawą Zbigniewa Bońka wiemy, że to prawda. Ofiarą oszczędności padły także okolicznościowe upominki. A konkretnie wino.

Zbigniew Boniek znów jest w formie. Nie piłkarskiej, ale tweeterowej. Po niedawnych przepychankach z Ryszardem Czarneckim, kiedy nazwał on Różę Thun "szmalcownikiem", teraz były kapitan polskiej reprezentacji i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy zabłysnął wpisem o Jacku Kurskim i winie, jakie od niego dostał. A był to prezent gwiazdkowy, który otrzymał od prezesa TVP. Jakby na to nie spojrzeć, telewizyjny upominek wypadł... tanio.

"Hej Prezesie Kurski, wczoraj chciałem skonsumować Twój prezent gwiazdkowy. Sprawdziłem na VIVINO co to jest. Sikacz za 10 zł. Ja cię tak mile przyjmuje na meczach... Mój sommelier mówi 'że tego nie można wlać nawet do bigosu'" – napisał Boniek, recenzując upominek od Jacka Kurskiego.
Na tweeta prezesa PZPN-u zareagował wywołany do tablicy Kurski, który stwierdził, że TVP nie zatrudnia sommeliera (oszczędności) i przyznał... że rozdaje "sikacze" (także z oszczędności). A Zbigniewa Bońka na dobre wino zaprosił po "sukcesie piłkarzy w Rosji".
Prezesowi PZPN-u pozostało liczyć na dobre występy polskiej reprezentacji w czasie mundialu. Albo poradzić się swojego sommeliera i kupić sobie dobre wino samemu.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca