Żenujący happening KOD-u. Jego członkowie w maskach z podobizną Jarosława Gowina "żebrali" o pieniądze

Akcja żebrzących pod kościołem "Gowinów" ani nie jest śmieszna, ani tym bardziej skuteczna.
Akcja żebrzących pod kościołem "Gowinów" ani nie jest śmieszna, ani tym bardziej skuteczna. Fot. kadr z facebook.com/VidKOD
Przez pewien czas była nadzieja na to, że Komitet Obrony Demokracji może stać się realną siłą społeczną, która będzie miała coś do powiedzenia w polityce i opinii publicznej. Niestety nadzieje zostały dosyć szybko pogrzebane, a w miejsce sensownych działań pojawiły się dosyć dziwne pomysły. Tak jak ten z warszawskich ulic, gdzie ludzie w maskach z podobizną Jarosława Gowina "żebrali" o pieniądze.

W niedzielę pod dwoma kościołami na Krakowskim Przedmieściu odbył się happening działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Ubrani w maski z podobizną Jarosława Gowina "żebracy" prosili przechodniów o wsparcie datkami wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Było to oczywiście nawiązanie do jego słów o niewystarczającej pensji w czasach, gdy w rządzie Donalda Tuska był ministrem sprawiedliwości.
Happening relacjonowany był na facebookowym profilu "Video-KOD", a (co słychać na nagraniu) humory organizatorom akcji wyraźnie dopisywały. Na miejsce przyjechał także patrol policji, ale skończyło się tylko na "obserwacji". Jednak jak widać po reakcjach przechodniów, poziom happeningu oględnie mówiąc nie zachwycił.

Jeśli tak ma wyglądać działalność Komitetu Obrony Demokracji, to przyszłość ruchu wydaje się co najmniej wątpliwa.
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.