Pierwszy polski serial Netflixa coraz bliżej. W końcu poznaliśmy tytuł

Główną rolę w serialu "1983" zagra Robert Więckiewicz.
Główną rolę w serialu "1983" zagra Robert Więckiewicz. Robert Więckiewicz/Franciszek Mazur
Netflix w końcu ogłosił tytuł swojego pierwszego oryginalnego polskiego serialu. "1983" to produkcja w ośmiu odcinkach poświęcona alternatywnej najnowszej historii Polski i Europy Środkowej. Zdjęcia już ruszyły. Światowa premiera odbędzie się jeszcze w 2018 roku na Netflixie.

W roli skompromitowanego oficera śledczego ma wystąpić Robert Więckiewicz. Maciej Musiał zagra jako student pełen ideałów. Wśród aktorów znajdziemy też między innymi Andrzeja Chyrę, Ewę Błaszczyk czy Edytę Olszówkę.

Reżyserkami "1983" są Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. – Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł – powiedziała Agnieszka Holland. – Nasza historia ma wiele złożonych warstw: można w niej znaleźć przygodę, kryminał i thriller szpiegowski z fascynującymi bohaterami, którzy sprawią, że widzowie nie będą chcieli oderwać wzroku od ekranu – tak jak w każdym wspaniałym serialu od Netflix – dodała reżyserka.


– Niezmiernie cieszymy się, że możemy pokazać tę alternatywną wersję historii w porywającym thrillerze, i to z tak niesamowitą polską obsadą. Kontynuujemy owocną współpracę z nominowaną do Oscara Agnieszką Holland i jej wspaniałym zespołem – stwierdził z kolei Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych.

Główni bohaterowie "1983" odkrywają spisek, który zmienia bieg historii Polski i pozwala utrzymać żelazną kurtynę. Chodzi o atak terrorystyczny, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i uchronił Związek Radziecki przed upadkiem. W efekcie 20 lat później wciąż trwa zimna wojna.


źródło: Netflix
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca