Genialny Kamil Stoch i siła reszty biało-czerwonych! Polacy na drugim miejscu w konkursie drużynowym w Oslo

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym w Oslo, który jest częścią turnieju Raw Air. Fot. Jakub Pokrzycki / Agencja Gazeta
W sobotę w Oslo rozegrano konkurs drużynowy w ramach trwającego turnieju skoków narciarskich Raw Air. Wszystkie przewidywania sprzed zawodów sprawdziły się w 100 proc. O miejsca na podium miały ze sobą walczyć Polska, Norwegia, Niemcy i Austria. Polacy po znakomitym konkursie zdobyli drugie miejsce i ustąpili jedynie gospodarzom z Norwegii.

Polska ekipa z łączną notą 1039.8 pkt zdobyła drugie miejsce w konkursie drużynowym w Oslo. Wygrali Norwegowie, którzy okazali się bezkonkurencyjni z notą 1098.7 pkt. Na ostatnim miejscu podium znalazła Austria z notą 1010.2 pkt. Kapitalnie skakał mistrz olimpijski z Pjongczang Kamil Stoch. W pierwszym skoku uzyskał 131,5 metra, zaś w drugim 132 m. Również Dawid Kubacki zabłysnął w swoim drugim skoku, skacząc aż 135 m, co pozwoliło nam odskoczyć od Austriaków i Niemców.

W zespole biało-czerwonych wystąpili Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot. Konkurs w Oslo był szóstym z kolei drużynowym sprawdzaniem w sezonie 2017/2018. Trzy pierwsze padły łupem Norwegów, w Zakopanem wygrali Polacy. Zaś piąte zawody, rozegrane tydzień temu w fińskim Lahti, zwyciężyli Niemcy.

Przypomnijmy, że w niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny. Wszystkie skoki jakie do tej pory oddali skoczkowie wliczają się do kwalifikacji generalnej cyklu Raw Air. Składa się on z czterech konkursów indywidualnych oraz dwóch drużynowych. Wszystkie zawody rozgrywane są na skoczniach w Norwegii. W klasyfikacji generalnej turnieju prowadzi Kamil Stoch.