Kolejny świetny konkurs dla polskich skoczków. Kamil Stoch i Dawid Kubacki podbili podium w Lillehammer!

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata i turnieju Raw Air w norweskim Lillehammer. Dawid Kubacki był drugi. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Kolejny świetny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich dla polskiej reprezentacji. We wtorkowej odsłonie turnieju Raw Air w Lillehammer Kamil Stoch zwyciężył, Dawid Kubacki zajął drugie miejsce, a Stefan Hula dziewiąte. Końcówka sezonu naprawdę napawa optymizmem.

Doskonały konkurs skoków w Lillehammer w wykonaniu polskich skoczków narciarskich. Kamil Stoch w serii finałowej skoczył 141 m. Następny z Polaków Dawid Kubacki osiągnął 140,5 m, a Stefan Hula 125,5 m. Dalsze miejsca: czternaste i dwudzieste zajęli odpowiednio Piotr Żyła (128,5 m) i Jakub Wolny (124 m).

Po pierwszej serii, całe podium było zajęte przez polskich skoczków. Na pierwszy miejscu był Kamil Stoch, na drugim Dawid Kubacki, a na trzecim Stefan Hula. Do końca sezonu zostało jeszcze trzy konkursowe weekendy. Przewaga Kamila Stocha nad drugim w zestawieniu Richardem Freitegiem wynosi prawie 200 punktów.