Pierwszy medal dla Polski na igrzyskach paraolimpjskich Pjongczangu! Igor Sikorski zdobył brąz w slalomie gigancie

Igor Sikorski został brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu.
Igor Sikorski został brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu. Fot. YouTube.com/Paralympic Games
Igor Sikorski zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu! W dwóch przejazdach polski alpejczyk osiągnął czas 2:15.90. To pierwszy medal dla Polaków od ośmiu lat. Złotym medalistą został Norweg Jesper Pedersen, srebro przypadło Tylerowi Walkerowi z USA.

Igor Sikorski jest jednym z najlepszych niepełnosprawnych narciarzy na świecie. To aktualny mistrz świata w slalomie. Na igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu startował w rywalizacji w pozycji siedzącej (kategoria LW11) na monoski. Podczas jazdy zawodnik używa kijków z płozami.
Brązowy medal w Gigancie!

Opublikowany przez Igor Sikorski na 14 marca 2018
Igor Sikorski urodził się w 1990 roku. Od 2007 roku jest niepełnosprawnym, po urazie kręgosłupa, którego doznał w wyniku upadku z ośmiu metrów. Poza stokami porusza się na wózku inwalidzkim. "Zrozumiałem, że wózek nie jest już ograniczeniem, a narty czymś, czym pragnę zająć się na poważnie" - pisał na swojej stronie internetowej. W 2012 roku zdobył tytuł mistrza Polski w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych w slalomie. Trenuje też kolarstwo szosowe.