Matczuk i Plakwicz znów na fali? Skompromitowani współpracownicy Szydło wracają do Kancelarii Premiera

Piotr Matczuk i Anna Plakwicz byli bohaterami afery, gdy premierem była Beata Szydło. Teraz Mateusz Morawiecki przyjmuje ich z powrotem do KPRM.
Piotr Matczuk i Anna Plakwicz byli bohaterami afery, gdy premierem była Beata Szydło. Teraz Mateusz Morawiecki przyjmuje ich z powrotem do KPRM. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Piotr Matczuk i Anna Plakwicz wracają do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Skompromitowani współpracownicy Beaty Szydło, którym CBA stawiało zarzut złamania ustawy antykorupcyjnej, znów pracują przy premierze. "Mają doświadczenie", z którego będzie teraz korzystać gabinet Mateusza Morawieckiego

Ktoś jeszcze pamięta Piotra Matczuka i Annę Plakwicz? Współpracownicy Beaty Szydło założyli agencję Solvere zanim jeszcze porzucili pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był to duży błąd, który zwrócił uwagę Centralnego Biura Antykorupcyjnego na zaufanych pani premier. Zdaniem agentów oboje naruszyli przepisy ustawy antykorupcyjnej. Przypomnijmy, że Solvere zajmowała się między innymi kampanią "Sprawiedliwe sądy".

Okazuje się, że w KPRM o Matczuku i Plakwicz nie zapomniano. Jak donosi portal wPolityce, oboje wracają na swoje stanowiska.
W kancelarii Mateusza Morawieckiego chcą skorzystać z ich doświadczenia. A co z zarzutami CBA? Jak donosi wPolityce, Plakwicz i Matczuk nie są już właścicielami Solvere, zresztą firma jest w tej chwili w stanie likwidacji. Wygląda na to, że to wystarcza, by przyjąć ich z powrotem o pracy.

źródło: wPolityce
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.