Emocjonalny wpis Gessler na Facebooku. Restauratorka broniła się przed oskarżeniami o propagowanie komunizmu

Magda Gessler została oskarżona o propagowanie ustroju komunistycznego.
Magda Gessler została oskarżona o propagowanie ustroju komunistycznego. Facebook/Magda Gessler
Magda Gessler została oskarżona o promowanie komunizmu. Podczas jednego z ostatnich odcinków "Kuchennych rewolucji" restauratorka była ubrana w kurtkę, na której z tyłu widniał sierp i młot, czyli symbol tej ideologii. Sprawy zaszły na tyle daleko, że restauratorka musiała się z całej sprawy wytłumaczyć na Facebooku.

Jeden z internautów napisał na fanpage'u celebrytki, że powinna jak najszybciej przeprosić i potępić ustrój komunistyczny za "włożenie tego ubrania z symbolem komunistycznym, sierpem i młotem", co podlega karze do dwóch lat więzienia – tak jak propagowanie faszyzmu. Magda Gessler odpowiedziała, że nigdy nie była za żadnym ustrojem totalitarnym. "(…) Walczyłam przeciwko niemu od 14 roku życia rozwieszając plakaty antyrządowe" – odpowiedziała użytkownikowi Facebooka.
W kolejnej odpowiedzi dodała, że internauta powinien uważniej słuchać jej tekstów, które były mocno krytyczne wobec ustroju, który – jak napisała – wykończył kulturę jedzenia w Polsce. "Komuna zabiła wielką polską kuchnię" – napisała Gessler. Ona, jak się wyraziła, ją odtwarza.
Gessler założyła kurtkę z sierpem i młotem podczas wizyty w restauracji Sielsko Anielsko w Sieradzu, którą restauratorka swoim zwyczajem postanowiła kompletnie odmienić. Nowa nazwa ma brzmieć Bistro Siekane.
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.