Ale wpadka na posiedzeniu komisji ds. Amber Gold! To nigdy nie powinno zostać ujawnione

Na posiedzeniu komisji śledczej ds. Amber Gold ujawniono głos agenta ABW.
Na posiedzeniu komisji śledczej ds. Amber Gold ujawniono głos agenta ABW. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To się nie miało prawa zdarzyć, a jednak... Na posiedzeniu sejmowej komisji śledczej ds. afery Amber Gold miał dziś zeznawać świadek oznaczony jedynie: "świadek nr 10". Wszelkie dane osoby zeznającej – wizerunek, głos – miały pozostać tajne. Już na początku jednak okazało się, że doszło do jakiejś technicznej pomyłki i wszyscy usłyszeli głos świadka, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Na razie nie wiadomo, dlaczego nie zadziałało urządzenie zniekształcające głos. Wiadomo, że "świadek nr 10", agent ABW, miał być przesłuchiwany tak, by jego identyfikacja była niemożliwa. Gdy posłowie usłyszeli naturalny, niezniekształcony głos świadka, byli kompletnie zaskoczeni.

– Ja sobie nie wyobrażam, żebyśmy działali na szkodę interesu publicznego poprzez ujawnienie głosu i wizerunku tej osoby. Zostało to niestety źle technicznie przygotowane dzisiaj i wszyscy słyszeli głos pani funkcjonariusz i ten głos jest już dostępny w obiegu – ubolewał poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
Mecenas świadka apelował o przerwanie przesłuchania, gdyż kontynuacja oznaczałaby zdekonspirowanie świadka. Przewodnicząca Małgorzata Wasserman odpowiadała, że jest to jeden z najważniejszych świadków i jego nieprzesłuchanie "nie wchodzi w rachubę". Ogłoszono jednak przerwę i po niej zdecydowano, że dalsze przesłuchania zostaną odłożone na później, prawdopodobnie na 9 kwietnia. Szefowa komisji podkreśliła, że to nie po stronie Sejmu leży wina za techniczną wpadkę. Wyjaśniła, że to właśnie ABW odpowiada za techniczną stronę anonimizacji świadków.

W ostatnich miesiącach wpadek na posiedzeniach komisji ds. Amber Gold jest jakby mniej. Być może to za sprawą nieobecności posła Marka Suskiego. W grudniu 2017 został on odwołany, bo trafił do rządu. W komisji zastąpił go poseł Wojciech Zubowski.

źródło: tvn24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca