Selfie Andrzeja Dudy z Afganistanu są hitem internetu. Jedni piszą o tandetnej ustawce, inni są zachwyceni

Andrzej Duda w Afganistanie pozował do selfie.
Andrzej Duda w Afganistanie pozował do selfie. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Andrzej Duda podczas wizyty w Afganistanie ogłosił chęć zwiększenia polskiego kontyngentu o kolejnych 50 żołnierzy. Uwagę internautów przykuła jednak sesja fotograficzna, jaką tam sobie zrobił. Były to zdjęcia z żołnierzami, pozowane fotografie, na których widzieliśmy prezydenta spożywającego żołnierski posiłek czy selfie, do których równie chętnie pozował.

Już w 2016 roku, a więc pół roku po zwycięskich wyborach parlamentarnych dla PiS, kontyngent polskich żołnierzy w Afganistanie został zwiększony do 250 żołnierzy. Tymczasem Andrzej Duda, który wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem przebywał w bazie Bagram, zapowiedział, że do końca roku będzie ich 300.

Przy okazji prezydent robił selfie z żołnierzami, co nie uszło uwadze internautów. Ci są podzieleni w opiniach.
Jedni są złośliwi i bezlitośnie komentują. Piszą na przykład o tym, że jest "Jessicą Mercedes polskiej polityki". Innym natomiast sesja polskiego prezydenta się podobała.
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.