Wielkanoc 2018. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę?

Z powodu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, sklepy sieciowe w Wielką Sobotę będą otwarte krócej niż rok temu.
Z powodu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, sklepy sieciowe w Wielką Sobotę będą otwarte krócej niż rok temu. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Wielka Sobota, która wypada w 2018 roku 31 marca, będzie w handlu wyglądała inaczej niż było to przed rokiem. W ten dzień sklepy będą otwarte znacznie krócej. Stąd należy się sprężyć, aby zrobić ostatnie przed świętami zakupy w sieciach handlowych jak Lidl czy Biedronka.

Od chwili wejścia w życia ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, czyli od 1 marca 2018 roku, zmianie uległy nie tylko kwestie związane z niedzielami, ale także zasady dotyczące godzin otwarcia punktów handlowych w niektóre święta, w które wlicza się m.in. Wielka Sobota. Stąd w ten dzień sklepy sieciowe nie mogą być otwarte dłużej niż do godziny 14:00. Jednak większość miejsc zostanie zamkniętych wcześniej.

Jakie godziny?
W Wielką Sobotę Biedronka będzie czynna do godz. 13:00. O tej samej godzinie zakończy pracę Auchan, Kaufland i Carrefour. Podobnie będzie się miała sprawa z Tesco, choć to zależy od placówki. Lidl zamknie swoje sklepy trochę szybciej, bo o godz. 12:30. Najdłużej w dzień wchodzący w skład Triduum Paschalnego będą czynne sklepy Intermarche, bo do godz. 14:00.

W przypadku sklepów franczyzowych jak Żabka czy Carrefour Express, godziny zamknięcia są zależne od tego, jak długo zamierzają stać za ladą ich właściciele. Przypomnijmy, że w 2017 roku w Wielką Sobotę sieci typu Biedronka pracowały do 16:00, Carrefour do 17:00, zaś Tesco czy Auchan do 18:00.


Święta wcześniej
Najważniejsze wydarzenie w chrześcijańskim kalendarzu tym razem przypada między 29 marca a 2 kwietnia, czyli wcześniej niż w ubiegłym roku (13-17 kwietnia). To wszystko z racji, że Święta Wielkanocne są świętem ruchomym. Niedziela Wielkanocna przypada 1 kwietnia, czyli w Prima Aprilis, zaś Lany Poniedziałek dzień później. Tylko drugi dzień świąt jest wolny od pracy.
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.