Ogromna wpadka TVP i agencji aktorskiej. Do sieci wyciekły dane celebrytów

Za pomocą wyszukiwarki Google można było przeszukać stronę agencji aktorskiej GUDEJKO, która przechowuje dane aktorów. Na liście znalazła się m.in. Anna Dereszowska.
Za pomocą wyszukiwarki Google można było przeszukać stronę agencji aktorskiej GUDEJKO, która przechowuje dane aktorów. Na liście znalazła się m.in. Anna Dereszowska. Fot. Łukasz Wadołowski / Agencja Gazeta
Za pomocą wyszukiwarki Google można było przeszukać stronę agencji GUDEJKO, która przechowuje dane aktorów czy statystów – informuje Niebezpiecznik.pl. To błąd Telewizji Polskiej i wspomnianej agencji. Na liście osób, których dane wyciekły, znalazła się m.in. Anna Dereszowska.

Imiona, nazwiska, numery telefonów, adresy zamieszkania czy numery PESEL aktorek, modelek oraz statystów – te wszystkie dane dostępne były w wyszukiwarce Google. To ogromna wpadka agencji GUDEJKO i błąd konfiguracji serwerów TVP. Niebezpiecznik.pl poinformował, że za pomocą "Google Dorks" można było przeszukać stronę agencji, która przechowuje dane, zdjęcia tysięcy aktorów.

Fragment artykułu Niebezpiecznik.pl

W taki sam sposób można było dostać się do plików na stronie TVP, m.in. dostępny był katalog zawierający listę uczestników castingu do programu "Rok w ogrodzie". Wraz z ich danymi kontaktowymi. "Natychmiast skontaktowaliśmy się z TVP i dostęp do katalogu został zablokowany". Czytaj więcej

"Zgłosiliśmy sprawę agencji Gudejko i szybko otrzymaliśmy odpowiedź od Bartka Gudejko" – podaje Niebezpiecznik. "Dowiedzieliśmy się, że agencja zatrudnia informatyka będącego twórcą bazy i od niego wynajmuje przestrzeń serwerową. Błędy miały się pojawić po migracji danych, po której również przestał działać SSL" – piszą dziennikarze serwisu.

źródło: Niebezpiecznik.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.