W jedności siła. Tej założonej w Polsce spółce po raz pierwszy udało się zdobyć Piwnego Oscara

Kompania Piwowarska jest obecnie największym producentem piwa w Polsce. Na zdjęciu należący do niej browar Lech Browary Wielkopolski
Kompania Piwowarska jest obecnie największym producentem piwa w Polsce. Na zdjęciu należący do niej browar Lech Browary Wielkopolski Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
W historii polskiego browarnictwa 1993 rok zapisał się jako przełomowy. Można go bowiem uznać za symboliczny dla budowy największej w Polsce oraz jednej z najnowocześniejszych grup piwowarskich w Europie – Kompanii Piwowarskiej.

Drogę do utworzenia najbardziej rozbudowanego przedsiębiorstwa przemysłu browarniczego w Polsce otworzyła prywatyzacja poznańskiego browaru Lech Browary Wielkopolski. Jego udziałowcem strategicznym w 1993 roku została bowiem należąca do Jana Kulczyka spółka Euro Agro Centrum.

W 1996 roku polski biznesmen oraz koncern piwowarski South African Breweries International przejęli Browar Książęcy w Tychach. Połączenie spółek Lech Browary Wielkopolski i Tyskie Browary Książęce w 1999 roku dało oficjalnie początek istnieniu Kompanii Piwowarskiej. W 2003 roku do grupy dołączył Browar Dojlidy w Białymstoku.

Z 1/3 udziałów w krajowym rynku piwa Kompania Piwowarska zajmuje pozycję największego producenta piwa w Polsce. Od lat znajduje też się na liście najlepszych pracodawców w naszym kraju. Jedno z produkowanych przez nią piw było pierwszym z wyrobów polskiego przemysłu browarniczego, które otrzymało tzw. Piwnego Oscara przyznawanego przez kapitułę konkursu The Brewing Industry International Awards.

Partnerem akcji #100momentów na 100-lecie niepodległości jest Kulczyk Investments. Wspólnie pokazujemy 100 gospodarczo-biznesowych wydarzeń z ostatnich 100 lat, które były istotne dla naszego kraju

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca