Bez wzrostu tego wskaźnika Polska nie ma przyszłości. Na razie jesteśmy na 6. miejscu w Europie

W 1998 roku ludność Polski sięgnęła 38,667 mln osób – najwięcej w historii naszego kraju
W 1998 roku ludność Polski sięgnęła 38,667 mln osób – najwięcej w historii naszego kraju Fot. Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta
Eksperci biją na alarm. Najwięksi pesymiści wieszczą, że za kilka dekad będziemy krajem staruszków, optymiści ripostują, że na tle innych krajów nie ma tragedii. Niezależnie od tego, czy szklanka jest w połowie pusta czy pełna, wszyscy chcieliby chociaż wrócić do stanu z 1998 roku. To wtedy ludność Polski sięgnęła 38,667 mln osób – najwięcej w historii naszego kraju.

Liczba ludności Polski w okresie po II wojnie światowej nieustannie wzrastała i swoje maksimum osiągnęła w 1998 roku. Od tego czasu można uznać, że zaczęła się zmniejszać. Choć od spadkowego trendu były wyjątki, do tej pory nie udało się pobić wspomnianego rekordu. Wstępne prognozy podają, że w dalszym ciągu liczba ludności kraju będzie systematycznie się zmniejszała i w 2030 roku osiągnie 35,693 tys. mieszkańców.

Na koniec 2017 roku Polskę zamieszkiwało 38,434 mln osób. Taki wynik znajdziemy w raporcie Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Pod względem liczby ludności Polska znajduje się na 36 miejscu wśród krajów świata i na 6-tym w Europie.

Partnerem akcji #100momentów na 100-lecie niepodległości jest Kulczyk Investments. Wspólnie pokazujemy 100 gospodarczo-biznesowych wydarzeń z ostatnich 100 lat, które były istotne dla naszego kraju

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.