Pogoda w majówkę spłata nam figla. W niektórych regionach kraju będzie padać deszcz

Podczas majówki w niektórych regionach będzie padał deszcz.
Podczas majówki w niektórych regionach będzie padał deszcz. Fot. Tomasz Wiech / Agencja Gazeta
Tegoroczna majówka nie zapowiada się pod znakiem wspaniałej pogody. I choć aura ma być całkiem znośna, to w wielu regionach popada deszcz, a temperatury okażą się dalekie od oszałamiających – wynika z analiz serwisu AccuWeather.

Na Dolnym Śląsku od 1 do 3 maja temperatura wyniesie 14-15 stopni. Gorszej pogody, mimo takiej samej temperatury, spodziewajmy się na Górnym Śląsku. 1 maja będzie w tym regionie bowiem słoneczny, ale już 3 maja popada słaby deszcz. Nieco zimnej będzie w Małopolsce, gdzie temperatura wyniesie poniżej 14 stopni. Wypoczynek w Święto Pracy umili nam słoneczna pogoda, ale już w Dniu Flagi niebo będzie zachmurzone, zaś w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja popada deszcz. W Wielkopolsce z kolei wystąpią temperatury na poziomie 14-15 stopni.

Mamy niezbyt dobre informacje dla mieszkańców Pomorza, gdzie podczas majówki termometry pokażą maksymalnie 13 stopni. Tylko 1 maja będzie słoneczny. Po 2 maja synoptycy przewidują opady deszczu. Odrobinę lepiej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie termometry pokażą 14-15 stopni, ale nie zabraknie zachmurzenia i deszczu, który pojawi się 3 maja. Na Mazowszu przelotny deszcz wystąpi z kolei 2 i 3 maja, a temperatura wyniesie 13-14 stopni.

Dodajmy, że 1 maja będzie wyjątkowo chłodno na Podlasiu. Temperatura wyniesie wówczas 12 stopni, lecz 2 i 3 maja – dwa deszczowe dni – termometry pokażą już 13 stopni. Jeśli chodzi o Lubelszczyznę, to 1-3 maja temperatura wyniesie 13-14 stopni. Co więcej, pierwsze dwa dni majówki będą mocno zachmurzone, a 3 maja wystąpią opady deszczu. Pogoda na Warmii i Mazurach zapowiada się natomiast deszczowo – z wyjątkiem słonecznego 1 maja. Spodziewane temperatury to 13-14 stopni.


źródło: AccuWeather
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca