Ujawniono zaskakujący termin nowej wyprawy na K2. Polscy himalaiści wyciągają wnioski z przeszłości

Czy Adam Bielecki znów pójdzie na K2? Poznaliśmy termin najbliższej próby zdobycia ośmiotysięcznika.
Czy Adam Bielecki znów pójdzie na K2? Poznaliśmy termin najbliższej próby zdobycia ośmiotysięcznika. fot. Tomasz Pietrzyk/Agencja Gazeta
Będzie kolejna polska wyprawa na K2. Odbędzie się w ramach Programu Polski Himalaizm zimowy im. Artura Hajzera i planowna jest na zimę 2019/2020 – poinformowała organizacja na Facebooku.

Dlaczego dopiero za półtora roku? "Należy wykorzystać nadchodzące 1,5 roku na wybór i przygotowania kolejnego składu wyprawy, działania komunikacyjne, organizację wypraw przygotowawczych, jak również pozyskanie zaplecza sponsorskiego" – argumentuje PHZ.

Oficjalny komunikat: Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję,...

Opublikowany przez Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera 23 kwietnia 2018
Ostatnia narodowa wyprawa na K2 zakończyła się porażką w marcu. Nie udało się znaleźć okna pogodowego, które pozwalałoby zdobyć ten ośmiotysięcznik zimą, co jeszcze nikomu się nie udało. W górę wyruszył Denis Urubko, atak planował Adam Bielecki, jednak ostatecznie do niego nie doszło. Polscy himalaiści po powrocie do kraju od razu zapowiedzieli, że będzie podjęta kolejna próba ataku K2.

Kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki deklarował po powrocie do Polski, że to nie koniec. – Przeanalizujemy wszystko dokładnie i liczę, że znajdziemy sposób żeby zdobyć górę. Uważam, że rozpoczęte dzieło musimy kontynuować. K2 powinno być zdobyte przez Polaków  – mówił. Janusz Gołąb, kierownik sportowy wyprawy, mówił w podobnym tonie. Zaznaczył, że była to dopiero czwarta próba zdobycia zimą K2, a prób na Nanga Parbat było znacznie więcej.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.