Marek Suski obraża matki niepełnosprawnych. "Bez ograniczeń są pampersy, pieluchomajtki"

Marek Suski twierdzi, że matki niepełnosprawnych wiedzą, że pieluchomajtki są za darmo, ale chcą żywej gotówki.
Marek Suski twierdzi, że matki niepełnosprawnych wiedzą, że pieluchomajtki są za darmo, ale chcą żywej gotówki. fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Polityk PiS krytycznie skomentował protest rodziców niepełnosprawnych. Jego zdaniem, przyjęcie rządowych propozycji sprawiłoby, że rodziny miałyby ponad 3 tys. zł. Jednak uważa, że rodziny chcą żywej gotówki.

– Panie, kiedy zobaczyły ten projekt, dotyczący świadczeń, gdzie bez ograniczeń są pampersy, pieluchomajtki, różne inne środki, powiedziały, że to bardzo dobry projekt, ale nie o to chodzi, one chcą żywej gotówki – ocenił polityk PiS. – W trakcie tych negocjacji panie mówiły o tym, że chcą żywej gotówki, bo chcą iść do kina, do teatru, na basen, a początkowo przychodząc mówiły, że chcą na rehabilitację – dodał Marek Suski.

Nie pierwsza to pogardliwa wypowiedź z ust prominentnego polityka Prawa i Sprawiedliwości. – Myślę z wielkim smutkiem o tym, że ci niepełnosprawni są przez tyle dni w Sejmie i dziwię się, że można tak bardzo nie mieć serca, żeby ich tu tyle trzymać – tak Ryszard Terlecki skomentował protest rodziców osób niepełnosprawnych. Natomiast szef KRPM Michał Dworczyk wyjaśnił, dlaczego rząd nie chce dać niepełnosprawnym 500 zł w gotówce. Jego zdaniem mogłoby to prowadzić do nadużyć.

Rodzice osób niepełnosprawnych domagają się dodatku "na życie" dla tych, którzy nie są zdolni do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w wysokości 500 zł miesięcznie. Drugi postulat dotyczy zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wraz ze stopniowym podwyższaniem tej kwoty do równowartości minimum socjalnego. Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla niepełnosprawnych, która ma wzrosnąć do 1029,80 zł.


źródło: "Dziennik"
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca