"Smutny dzień. Dziś bronimy przed UE państwowości". Krystyna Pawłowicz o... rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej

Krystyna Pawłowicz ze smutkiem wspomina dzień wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Krystyna Pawłowicz ze smutkiem wspomina dzień wejścia Polski do Unii Europejskiej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krystyna Pawłowicz nie ukrywa swojego eurosceptycyzmu. We wtorek opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym posłanka PiS odniosła się do 14. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. "To smutny dzień" – napisała Pawłowicz.

Według Krystyny Pawłowicz, 1 maja 2004 roku Polska została "wchłonięta" przez Unię Europejską. "Smutny dzień" – napisała w mediach społecznościowych posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
W dalszej części posta Pawłowicz dała upust swojemu niezadowoleniu. "Z Unią nie łączy Polski żaden system wartości. Całkowicie odmiennie rozumiane są w Polsce i w UE tak fundamentalne pojęcia i zjawiska jak demokracja, prawo czy rodzina" – stwierdziła Pawłowicz.
Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości, musimy bronić Polski przed "kulturową agresją unijno-lewacką". "Dziś bronimy przed UE /gł. przed Niemcami i Francją/ resztek naszej narodowej i państwowej suwerenności (...). Jesteśmy poddani dyktatowi unijnych, nie mających legitymacji wyborczej, lewaków. UE stała się ośrodkiem walki z suwerenną Polską i jej demokratycznie wybranymi władzami – czytamy w jej wpisie.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca