W Sejmie znowu gorąco. Tym razem do gmachu nie wpuszczono Henryka Wujca – chciał się spotkać z protestującymi

Protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych we wtorek odwiedził Rzecznik Praw Obywatelskich.
Protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych we wtorek odwiedził Rzecznik Praw Obywatelskich. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
We wtorek protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych odwiedził Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Poza nim 1 maja protestujących odwiedzili lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szef OPZZ Jan Guz. Ale i tak nie obyło się bez wielkich kontrowersji. Do Sejmu nie wpuszczono legendy Solidarności – Henryka Wujca.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapewnił protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych, że popiera ich postulaty i oczekuje od rządu dobrej, kompromisowej propozycji. RPO poruszył z protestującymi matkami problem ubezwłasnowolnienia niepełnosprawnych, o którego zniesienie walczą one na sejmowych korytarzach.

– Walczę o to, by mój syn nie został ubezwłasnowolniony – mówiła Marzena Stanewicz w czasie spotkania z RPO. – Jak sama nazwa mówi, to całkowicie dyskryminuje go w społeczeństwie – dodała.

Adam Bodnar odczytał również list poparcia od Henryka Wujca. Wujec – legenda Solidarności – chciał osobiście wyrazić wsparcie dla protestujących, jednak nie został wpuszczony do Sejmu.
"W różny sposób tę solidarność trzeba wyrażać" – podkreślał Wujec. "Oni są odgrodzeni, samotni" – dodał.

1 maja protestujących odwiedzili ponadto lider PSLWładysław Kosiniak-Kamysz oraz szef OPZZ Jan Guz. W czasie obchodów Święta Pracy Guz mówił o wsparciu dla matek oraz pozwolił wypowiedzieć się Iwonie Hartwich przez telefon przyłożony do mikrofonu.

– To nie jest tak, że ktoś nas złamie. My przy pomocy takiego wsparcia, możemy zdziałać naprawdę dużo – mówił Adrian, jeden z niepełnosprawnych, którzy od dwóch tygodni zajmują sejmowe korytarze.

źródło: "Fakty"
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca