To miała być dobra zabawa. Pasażerowie karuzeli przeżyli chwile grozy, interweniować musiała straż pożarna

Bawiący się na karuzeli ludzie (w tym dzieci) przeżyli chwile grozy.
Bawiący się na karuzeli ludzie (w tym dzieci) przeżyli chwile grozy. Fot. screen z youtube.com/miastokolobrzeg
Do nietypowego zdarzenia doszło w wesołym miasteczku w Pyszce niedaleko Kołobrzegu. Jedna z karuzel uległa awarii, przez co na wysokości osiem metrów nad ziemią zostało uwięzionych trzynaście osób, w tym ośmioro dzieci. Do akcji ratowniczej zaangażowano pięć zastępów straży pożarnej.

Chwilę grozy przeżyło trzynastu pasażerów karuzeli, która podczas zabawy nagle zahamowała i unieruchomiła krzesełka na wysokości ponad 8 metrów. Jak powiedział Włodzimierz Kowalski z Urzędu Dozoru Technicznego, zadziałał hamulec bezpieczeństwa. – Co właściwie się stało? Karuzela była sprawdzana tydzień temu. To nowy, dwuletni sprzęt. Zadziałało urządzenie blokujące. Bardzo dobrze, że to urządzenie zadziałało i nic się nie stało. Pozostaje do wyjaśnienia, dlaczego obsługa nie potrafiła ściągnąć tych osób – stwierdził. Uwięzione osoby spędziły na górze około godziny, jednak oprócz drobnego wychłodzenia nikomu nic się nie stało.
Obsługa karuzeli, która po awaryjnym zatrzymaniu powinna być w stanie zdjąć osoby z góry, z niewiadomych przyczyn nie podjęła takie próby. – Ja dzwoniłem po kosz, żeby przyjechał kosz, żeby zdjąć ludzi. I tyle. Nie chciałem ręcznie tego robić, bo można to ręcznie zrobić, ale nie chciałem ręcznie, żeby nie robić paniki wśród ludzi – powiedział mężczyzna obsługujący urządzenie. Jak wykazały badania, był trzeźwy.
Nie wiadomo co doprowadziło do awaryjnego zatrzymania karuzeli. Urządzenie było sprawne i kontrolowane tydzień przed rozstawieniem go w Pyszce.

źródło: tvn24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.