Nikt się nie spodziewał chrześcijańskich kościołów w Arabii Saudyjskiej. Watykan podpisał niezwykłą umowę

W Arabii Saudyjskiej chrześcijanie mogą teraz stawiać swoje kościoły
W Arabii Saudyjskiej chrześcijanie mogą teraz stawiać swoje kościoły Fot. Pixabay
Kościoły katolickie obok meczetów? Taki widok już niedługo nie powinien dziwić nawet Arabii Saudyjskiej. Watykan dogadał się z tamtejszymi władzami i podpisał niezwykłą umowę. Chrześcijanie będą mogli stawiać swoje kościoły w słynnym muzułmańskim kraju.

Porozumienie podpisał sekretarz generalny Światowej Ligi Muzułmańskiej Sheikha Mohammed bin Abdel Karim Al-Issa oraz prefekt Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynała Jean-Louisem Tauran. Od teraz chrześcijanie będą mogli bez przeszkód budować swoje świątynie w Arabii Saudyjskiej. To prawdziwa rewolucja.

W tym momencie nie ma tam ani jednego chrześcijańskiego kościoła. Według ogłoszonego w styczniu tego roku "Światowego Indeksu Prześladowań 2018" Międzynarodowego Dzieła Chrześcijańskiego "Open Doors" Arabia znalazła się na 12 miejscu spośród krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.

Umowa jest wyrazem chęci obu stron do osiągnięcia wspólnych celów oraz otwartością Arabii Saudyjskiej na inne kultury i państwa. Kardynał Tauran po spotkaniu powiedział, że to "początek zbliżenia" oraz "znak, że władze saudyjskie są teraz gotowe,by nadać krajowi nowy wizerunek". Przyznał też, że popiera równe traktowanie wszystkich obywateli w tym kraju - bez względu na religię. Arabowie podkreślili, że jest to też wyraz wyrzeczenia się przemocy, ekstremizmu i terroryzmu na rzecz osiągnięcia bezpieczeństwa i stabilności na świecie.


Źródło: wprost.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.