"To nie rząd ma twarde stanowisko". Rafalska zwróciła się do protestujących w dzień walki z niepełnosprawnością

Elżbieta Rafalska zaapelowała do rodziców osób niepełnosprawnych o zakończenie protestu.
Elżbieta Rafalska zaapelowała do rodziców osób niepełnosprawnych o zakończenie protestu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
5 maja to Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Minister Rafalska zorganizowała w sobotę konferencję prasową, na której zaapelowała do rodziców osób niepełnosprawnych o zakończenie protestu w Sejmie. To już 18. dzień, odkąd protestujący zajęli sejmowe korytarze.

W sobotę – 5 maja – mija osiemnasty dzień sejmowego protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców. Najbardziej zależy im na dwóch postulatach. Chcą, by zrównana została renta socjalna z najniższą rentą ZUS i by wprowadzono dodatek rehabilitacyjny w wysokości 500 złotych miesięcznie dla osób niepełnosprawnych, także pełnoletnich.
W rozmowie z naTemat protestujący rodzice podkreślali, że są otwarci na rozmowy z minister Elżbietą Rafalską.

Dziś sama minister pracy podczas konferencji prasowej podkreśliła, że chciałaby, aby protest już się zakończył. – Bezustannie apelujemy do rodziców o zakończenie tego protestu, ale dla nas, strony rządowej odpowiedzialnej za politykę społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych to też okoliczność, by osobom niepełnosprawnym, ale też wszystkim Polakom powiedzieć o działaniach, które na rzecz osób niepełnosprawnych są prowadzone – mówiła Elżbieta Rafalska w siedzibie ministerstwa.

Minister się chwali
Minister rodziny wykorzystała Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który przypada na 5 maja, by pochwalić się tym, co PiS zdążył zrobić dla niepełnosprawnych przez ostatnie dwa lata rządów.
3 mld złotych wzrostu wydatków na rzecz osób niepełnosprawnych w latach 2016-2017 to jeden z argumentów, którymi Rafalska chce złamać protestujących. – Rządowi niezwykle zależy na tym, by doszło do kompromisu, odpowiedzieliśmy na dwa postulaty, jeżeli drugi postulat ws. dodatku rehabilitacyjnego ma inny charakter, to prawdziwy kompromis polega na tym, że spotykamy się w połowie drogi – mówiła minister.


Według szefowej resortu, "to nie rząd ma twarde i nieprzejednane stanowisko" w sprawie kompromisu. Elżbieta Rafalska odniosła się również do sejmowej wizyty Agaty Dudy. Pierwsza Dama odwiedziła protestujących w czwartek, 3 maja.

– Pierwsza Dama zawsze wykazywała i wykazuje wielką troskę o osoby niepełnosprawne. Mówiła o swoim zrozumieniu dla trudnej sytuacji osób niepełnosprawnych – mówiła Rafalska.

źródło: money.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca