Była polska premier poruszyła z papieżem drażliwy temat. Rozmawiała z nim o księżach pedofilach

Hanna Suchocka rozmawiała z papieżem Franciszkiem na temat pedofilii.
Hanna Suchocka rozmawiała z papieżem Franciszkiem na temat pedofilii. fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Hanna Suchocka spotkała się z papieżem Franciszkiem jako członkini Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Rozmawiała z głową Kościoła na temat zapobieganiu pedofilii wśród księży.

Była premier uczestniczyła w Watykanie w zgromadzeniu plenarnym komisji. Członkowie komisji wysłuchali kilku prywatnych relacji ofiar molestowania seksualnego w Kościele. Później obradowano na temat zapewnienia komunikacji z ofiarami pedofilii. Rozważano powołanie międzynarodowego zespołu doradców na rzecz poszkodowanych.

Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich działa od 2014 r. i doradza papieżowi w kwestii zapobiegania pedofilii. Hanna Suchocka do komisji należy od początku jej działania.

Przypomnijmy, papież Franciszek odważnie podchodzi do kwestii pedofilii w Kościele. W środę prosił ofiary księdza pedofila z Chile Fernando Karadimy o przebaczenie w imieniu całego Kościoła. Zapowiedział dużą zmianę w ujawnianiu takich procederów wśród księży. Przeprosił w styczniu za skandal pedofilski w Kościele w Chile.

źródło: Wprost
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.