Skrajna prawica nie przeszła przez Katowice. Mieszkańcy miasta ich zatrzymali, a prezydent rozwiązał manifestację

W Katowicach doszło do starć narodowców z funkcjonariuszami policji
W Katowicach doszło do starć narodowców z funkcjonariuszami policji Piotr Skórnicki/Agencja Gazeta
Prezydent Katowic Marcin Krupa rozwiązał demonstrację środowisk nacjonalistycznych w Katowicach. Aktywiści skrajnych organizacji, m.in. Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego zamierzali uczcić pamięć powstańców śląskich. Najpierw ich przemarsz próbowali zablokować "antyfaszyści". Potem doszło do starć między narodowcami i policją.

Po rozwiązaniu zgromadzenia, mimo wezwań policji, przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego nie chcieli się rozejść. Po kilku ostrzeżeniach policja użyła siły. Manifestanci odeszli z miejsca skandując "Hańba".
Na Twitterze doszło do wymiany zdań między prezesem Ruchu Narodowego i posłem Robertem Winnickim, a szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim.
Wcześniej, krótko po rozpoczęciu marszu narodowców zablokowali go uczestnicy kontrmanifestacji, siadając na ziemi i blokując przejście. Policjanci przenosili siedzących na ziemi kontrmanifestantów krzyczących "no pasaran" i "nie przejdziecie", by umożliwić przejście środowiskom radykalnym. Dopiero po decyzji prezydenta o rozwiązaniu rozwiązaniu zgromadzenia nacjonalistów funkcjonariusze "zajęli" się działaczami MW i RN. Doszło do starć.

KATOWICE - TRWA OBŁAWA NA AGRESYWNYCH NEONAZISTÓW Policja wyłapuje agresywnych neonazistów i faszystów z ONR i MW. _____ Stawiamy przed sądem rasistów, nagłaśniamy ataki na obcokrajowców, informujemy społeczność międzynarodową o tym, co dzieje się w naszym kraju. Finansujemy działalność jedynie z prywatnych środków. Jeśli popierasz nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na poniższe dane: PayPal i karta płatnicza: https://www.omzrik.pl/donacja Dane do przelewu: nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540 Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ul Górczewska 53 01-401 Warszawa tytuł : "darowizna na działalność statutową" IBAN : PL19249000050000452084358540 SWIFT: ALBPPLPW

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych 6 maja 2018
W niedzielę warszawscy policjanci zatrzymali też mężczyznę, który podczas przemarszu jednego ze zgromadzeń 1 maja miał na sobie koszulkę z symbolem odnoszącym się do nazistowskiej formacji SS.

źródło: Onet.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca