Tak kłamie Władimir Putin. Tweet obnażający puste słowa prezydenta Rosji podbija sieć na całym świecie

Władimir Putin już cztery razy wprowadzał Rosję do grona pięciu największych gospodarek świata.
Władimir Putin już cztery razy wprowadzał Rosję do grona pięciu największych gospodarek świata. Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta
Władimir Putin już co najmniej cztery razy zapewniał Rosjan, że ich kraj wkrótce stanie się jedną z pięciu największych gospodarek świata. Zazwyczaj takie pomyślne wróżby padały z ust prezydenta Rosji tuż po wygranych wyborach. We wtorek dziennikarka Julia Davis wyciągnęła na Twitterze obietnice Putina i w zaledwie jednym poście obnażyła jego kłamstwa.

"Rosja stanie się jedną z pięciu czołowych gospodarek świata" – ta zapowiedź Władimira Putina niejednokrotnie biła z nagłówków portali i gazet. Tak było po zwycięstwach w wyborach do Dumy w latach 2007 i 2011. Tak było po objęciu urzędu prezydenta w 2012 i 2018 roku. Jedyne, co różniło się we "wróżbach" Putina to lata, w jakich Rosja miała ostatecznie dołączyć do grona najpotężniejszych gospodarek świata. Julia Davis - dziennikarka i obserwatorka rosyjskiej polityki, wyciągnęła we wtorek na Twitterze wspomniane zapewnienia prezydenta Rosji.
Jak widać, największy optymizm dopadł Władimira Putina po zwycięstwie w wyborach prezydenckich w 2012 roku. Wówczas prezydent Rosji zakładał, że wystarczą dwa lata, by kraj nad Wołgą znalazł się w ekonomicznej ekstraklasie. Zgodnie z obecnym wariantem, ma się to Rosjanom udać za 6 lat - w 2024 roku.

Przypomnijmy, że sensacją jest również to, że po raz pierwszy od 5 lat Władimir Putin nie znalazł się na pierwszym miejscu listy najpotężniejszych ludzi świata magazynu Forbes. Rosjanin musiał ustąpić prezydentowi Chin - Xi Jinpingowi.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.