Jest decyzja prezydenta Krakowa ws. wyborów! Nieoficjalne doniesienia okazały się bujdą

Jest decyzja Jacka Majchrowskiego ws. wyborów samorządowych
Jest decyzja Jacka Majchrowskiego ws. wyborów samorządowych Fot. Mateusz Skwarczak / AG
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski jednak wystartuje w kolejnych wyborach samorządowych. Ogłosił swoją decyzję i zaprzeczył wcześniejszym nieoficjalnym doniesieniom.

Jeszcze kilka godzin wcześniej wydawało się, że opozycja może mieć spory problem w Krakowie. Nieoficjalne informacje mówiły, że Majchrowski, prezydent tego miasta od 2002 roku, nie będzie starał się o reelekcję. Jego nieobecność bardzo wzmocniłaby kandydatkę PiS Małgorzatę Wasserman, która cieszy się obiecującymi wynikami w sondażach.

Teraz to już nieaktualne. W momencie, gdy premier Mateusz Morawiecki ogłosi początek kampanii wyborczej, zgłoszę swoją kandydaturę – zapowiedział Majchrowski. Pytany, czy nie znalazł godnego następcy, odpowiedział: – Jeśli startuję, to nie muszę szukać następcy.
Prezydent Krakowa zaznaczył, że z sondaży, które zlecił, wynika, że ma poparcie ok. 46 proc. mieszkańców. Zapytany, czy będzie kandydatem całej opozycji, stwierdził, że wystartuje z własnego komitetu, ale poparcie innych ugrupowań będzie go cieszyć.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca