Czy to była zemsta policjanta? Są nowe zatrważające informacje w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

Z akt wynika, że jeden z policjantów miał zatarg z Igorem Stachowiakiem
Z akt wynika, że jeden z policjantów miał zatarg z Igorem Stachowiakiem Fot. Tomasz Pietrzyk/Agencja Gazeta
Dziennikarskie śledztwo w sprawie śmierci Igora Stachowiaka przyniosło kolejny wątek. Z ujawnionych w czwartek informacji wynika, że jeden z oprawców w mundurze miał zadawniony zatarg ze Stachowiakiem. Cała historia zaczyna się dużo wcześniej niż sądzono.

Igor Stachowiak i policjant Adam W. "poznali się" już w 2013 roku - tak wynika z akt przesłanych do Sądu Rejonowego przez poznańską prokuraturę. Patrol interweniował na stacji benzynowej we Wrocławiu. 22-letni wówczas Igor miał być pod wpływem alkoholu i narkotyków. Był też agresywny w stosunku do kasjerki, a przy interwencji stawiał opór. Bez wątpienia zachował się karygodnie.

O wiele gorzej mieli zachować się jednak interweniujący wówczas Adam W. i drugi policjant. Akta podają, że Igor Stachowiak miał być... rażony prądem, uderzany głową o ścianę i podduszany. Wcześniej policjanci pytali też dyżurnego, na którym komisariacie nie ma kamer. Igor złożył skargę na funkcjonariuszy, ale sprawa została umorzona z braku dowodów. Został za to oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych. Już wtedy ostrzegali go, by się pilnował, bo będą się spotykać.

Adam W. w 2016 roku odszedł z policji do Żandarmerii Wojskowej. Pierwszą rozprawa dotyczącą śmierci Igora Stachowiaka wyznaczono na 18 maja. Oskarżonych jest czterech byłych policjantów: Adam W. Łukasz Rz., Paweł P. oraz Paweł G. Nie będą jednak odpowiadać za spowodowanie śmierci mężczyzny, ale za znęcanie się nad zatrzymanym i przekroczenie uprawnień. Mogą za to trafić na 5 lat za kraty.


źródło: Radio Wrocław
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca