Michał K. nie trafi z prokuratury do aresztu! Wyjdzie na wolność za gigantycznym poręczeniem majątkowym

Prof. Michał K. to były zastępca Jarosława Gowina w Ministerstwie Sprawiedliwości
Prof. Michał K. to były zastępca Jarosława Gowina w Ministerstwie Sprawiedliwości Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zakończyło się przesłuchanie byłego wiceministra sprawiedliwości prof. Michała K. Już wiadomo, że nie trafi on do aresztu tymczasowego. Prokuratura nie wnioskowała o taki środek zapobiegawczy wobec byłego zastępcy Jarosława Gowina w Ministerstwie Sprawiedliwości i doradcy prezydenta Andrzeja Dudy. Może one wyjść na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 500 tys. zł. Zawieszono mu też prawo do wykonywania zawodu adwokata.

Przypomnijmy, że były zastępca Jarosława Gowina w Ministerstwie Sprawiedliwości i były doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Michał K. został zatrzymany w środę na polecenie białostockiej prokuratury. Chodziło o sprawę wyłudzenia podatku VAT na sumę sięgającą nawet 700 mln zł. Jak się w międzyczasie okazało, Michał K. wciąż blisko współpracuje z szefem koalicyjnego Porozumienia Jarosławem Gowinem i całkiem nieźle na tym wychodzi. Wątpliwe więc, by miał problem ze znalezieniem pół miliona złotych na poręczenie.

Michał K. jest jednym z blisko dwudziestu osób zamieszanych w aferą związaną z wyłudzaniem podatku VAT. Według śledczych, były wiceminister przyjął na konto swej kancelarii prawie 2,5 mln zł. Miały być tzw. depozytem adwokackim. Mecenas miał podejmować próby ukrycia tej kwoty, a także utrudnić stwierdzenie, że pieniądze pochodzą z przestępstwa. Co ciekawe, to sam zatrzymany poinformował odpowiednie organy o tym depozycie i zablokował pieniądze.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 2015 roku. Dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się "uszczuplaniem podatku VAT", wprowadzając do obrotu na terenie Polski (a także Słowacji, Chorwacji i Wielkiej Brytanii) paliwa płynne.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.