Macierewicz pisze do Polonii broniącej pomnika katyńskiego. Dziękuje za mężną walkę i ostrzega przed cywilizacją śmierci

Antoni Macierewicz napisał list z podziękowaniami do Polonii w USA
Antoni Macierewicz napisał list z podziękowaniami do Polonii w USA Fot. Przemek Wierzchowski / AG
"Przejmujący swoją ekspresyjnością Pomnik Katyński, pomnik którego tłem jest Manhattan i wspaniała rzeka Hudson, przypomina całej ludzkości zbrodnie sowieckiego ludobójstwa na narodzie polskim" – napisał Antoni Macierewicz w długim, płomiennym liście z podziękowaniami dla Polonii oraz żydowskich i amerykańskich współbraci. To reakcja na porozumienie, za sprawą którego uda się uratować pomnik w USA.

"Dziś, gdy przez świat się przetacza próba rehabilitacji zbrodniczych, antyludzkich ideologii, gdy wartości chrześcijańskie, ogólnoludzkie, patriotyczne próbuje się wyrugować ze świadomości społecznej, obrona pomnika katyńskiego nabiera szczególnego znaczenia. Staje się symbolem walki cywilizacji życia przeciw cywilizacji śmierci, staje się obroną ludzkości przeciw jej zabójcom i wyznaniem wiary w wolność i człowieczeństwo przeciw piewcom pogardy do wszystkiego co piękne i odważne" – wyjaśnia były Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz

"Dziś dziękuję Polonii, która z taką determinacją stanęła po stronie prawdy i dobra, dziękuję naszym żydowskim i amerykańskim współbraciom, którzy nie ulękli się kampanii nienawiści i Wam wszystkim mężnie broniącym katyńskiego symbolu poświecenia dla Ojczyzny. Wierzę, że wasz wysiłek da początek otrzeźwieniu i odrzuceniu zła i nienawiści, pozwoli skupić wszystkich, którym drogie są najwyższe wartości naszej cywilizacji i odrodzi tak potrzebną jedność Polonii".
Czytaj więcej

Przypomnijmy, że Amerykanie chcieli usunąć pomnik katyński w Jersey. Po wielu protestach udało się dojść do porozumienia. Burmistrz tego amerykańskiego miasta Steven Fulop poinformował, że doszedł do porozumienia ze stroną polską.
Pomnik zostanie przeniesiony tylko o 60 metrów, ale nadal pozostanie wyeksponowany.

Źródło: niezalezna.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.