Znajoma twarz na Tweetupie Patryka Jakiego. Czyżby wiceminister sprawiedliwości zaczynał ściągać kolegów z Opola?

Marcin Rol był wcześniej m.in. asystentem Patryka Jakiego.
Marcin Rol był wcześniej m.in. asystentem Patryka Jakiego. Fot. Screen z Twittera / Marcin Rol
W piątek na barce na Wiśle odbyło się spotkanie Patryka Jakiego z użytkownikami Twittera. Kandydat na prezydenta Warszawy podczas Tweetupu przedstawił uczestnikom swoją wizję stolicy. Jednak Sławomir Potapowicz, przewodniczący regionu warszawskiego Nowoczesnej, zwrócił uwagę na jedno wyjątkowo ciekawe zdjęcie, na którym widać wiceministra sprawiedliwości z byłym wiceprezydentem Opola, Marcinem Rolem.

"Na #JakiTweetUp Marcin #Rol. Błyskotliwa kariera. Od asystenta do wiceprezydenta Opola. Wcześniej barman w knajpie żony wiceministra. Czyżby miał być zaciągiem z #Opole do warszawskiego ratusza? Czy takiego wiceprezydenta chce #Jaki?" – napisał Sławomir Potapowicz na swoim Twitterze. Timing całej sytuacji jest o tyle ciekawy, bowiem Michał Rol jeszcze do końca lutego tego roku wraz z Mirosławem Pietruchą był wiceprezydentem Opola. Jednak politycy podali się do dymisji.


Tuż po nieoczekiwanej decyzji, Rol w rozmowie z Radiem Opole opowiadał o nowych ofertach pracy, ale nie chciał zdradzić, gdzie będzie pracować. Zapewniał jednak, że nie zamierza odejść z polityki. Czyżby pojawienie się na Tweetupie Jakiego może sugerować, że Rol obrał nowy kierunek polityczny?

Szybka kariera
Powszechne są opinie, że Patryk Jaki nie stroni od pomagania swoim kolegom, obsadzając ich na dobrych stanowiskach. O jego silnych wpływach w Opolu pisał dwa lata temu "Newsweek": "W ratuszu i w spółkach, głównie energetycznych, rządzi ekipa Solidarnej Polski. I w ARiMR. I w Elektrowni Opole. I w Azotach. W Opolu każdy wie, że Solidarna Polska jest większa niż PiS. Że lepiej się dogadać z Patrykiem i coś dostać, niż z Patrykiem zadrzeć. Patryk jest skuteczny. Daje jeść. I ma długie ręce".


Co zaś tyczy się Michała Rola, to zaczynał on swoją karierę polityczną jako asystent Jakiego. Jednak zanim ostatecznie został wiceprezydentem Opola na początku 2016 roku, to jeszcze w czasach, gdy obecny kandydat na prezydenta Warszawy prowadził ze swoją przyszłą żoną pub sportowy, Rol zajmował się tam nalewaniem piwa.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.