Polacy pobici przez imigrantów w Belgii. Jeden z nich jest ciężko ranny

Do pobicia dwóch Polaków doszło w pobliżu kampingu Dallas w Blankenberge.
Do pobicia dwóch Polaków doszło w pobliżu kampingu Dallas w Blankenberge. Fot. Screen z Google Maps
Dwóch Polaków zostało zaatakowanych przez nielegalnych imigrantów w mieście Blankenberge w Belgii. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo, ale jeden z nich odniósł bardzo ciężkie obrażenia głowy. Obecnie trwają poszukiwania sprawców ataku.

Według informacji podanych przez RMF FM, ofiarami przemocy byli 25 i 26-latek, którzy są pracownikami jednej z firm w belgijskim porcie Zeebrugge. Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w pobliżu kempingu Dallas. Polacy zauważyli, że trzech mężczyzn próbowało włamać się do ich ciężarówki. Imigranci początkowo uciekli, ale po chwili wrócili i zaczęli obrzucać mężczyzn kamieniami. Chwilę później doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, bowiem napastnicy zaczęli atakować ich nożem, raniąc obu, w tym jednego w twarz.
Kierowcy ciężarówki szybko zostali przewiezieni do szpitala, gdzie okazało się, że stan jednego z nich jest bardzo poważny - jest na wpół sparaliżowany i niestety będzie musiał przejść długą rehabilitację. Drugi mężczyzna opuścił szpital. Według pierwszych ustaleń policji, nielegalni imigranci zamierzali ukryć się w naczepie ciężarówki.

– Podjęliśmy natomiast poszukiwania, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, ale nasze poszukiwania nie przyniosły rezultatów – powiedział RMF FM rzecznik policji w Blankenberge Philip Denoyette.

Atak w Anglii
Ostatnio pisaliśmy o sprawie polskiego imigranta, który został pobity w miejscowości Hull, znajdującej się w Anglii. Mężczyzna szedł wieczorem na przystanek wraz z kolegami. W pewnym momencie zostali zaatakowani przez grupę około 20 uzbrojonych napastników. Polak i jego towarzysze zaczęli uciekać, jednak napastnikom udało się złapać imigranta, którego brutalnie pobili. Jak informowała policja, otrzymał kilka ciosów deską z ponabijanymi gwoździami. Ranny trafił do szpitala, gdzie dochodzi powoli do zdrowia.

źródło: rmf24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca