Joanna Schmidt ogłasza, jaka może być jej polityczna przyszłość. Fala krytycznych głosów na Facebooku

Joanna Schmidt odejdzie z krajowej polityki?
Joanna Schmidt odejdzie z krajowej polityki? fot. Facebook/Joanna Schmidt
Kilka dni temu opuściła Nowoczesną wraz z Joanną Scheuring-Wielgus i Ryszardem Petru. Od razu pojawiły się spekulacje co do jej politycznej przyszłości. Wydaje się, że Joanna Schmidt właśnie je rozwiała, o czym poinformowała w poście na Facebooku. Wybór politycznej drogi może zaskakiwać.

"Czy Poznań będzie miał po raz pierwszy w historii kobietę-prezydenta? Czas iść do przodu. Wiele osób namawia mnie do startu. Decyzję podejmę w najbliższych tygodniach" – wymownie pyta Joanna Schmidt we wpisie. Czy odejście od polityki krajowej na rzecz samorządowej to dobry pomysł? W Poznaniu musiałaby się zmierzyć z obecnym prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem, który jest wspólnym kandydatem Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej.

Czy Poznań będzie miał po raz pierwszy w historii kobietę - prezydenta? Czas iść do przodu. Wiele osób namawia mnie do startu. Decyzję podejmę w najbliższych tygodniach.

Opublikowany przez Joanna Schmidt 14 maja 2018
Jeśli chciała wysondować, co o tym myślą jej fani na Facebooku, to nie wszyscy podzielają jej entuzjazm. "Bardzo zły pomysł", "dla mnie straciła pani wiarygodność", "namawiam do niestartowania”, "paradne, że osoba znana z romansu z szefem chce walczyć z Jaśkowiakiem, który ma realne sukcesy" – piszą. Są jednak i pozytywne głosy: "to bardzo dobra wiadomość, czekamy na szczegóły".

Joanna Schmidt na początku maja odeszła z partii. "Odchodzę z Nowoczesnej. Dziękuję wszystkim za 3-letnią współpracę. Moim 36 tys. wyborcom deklaruję dalszą pracę na rzecz wartości liberalnych" – napisała Joanna Schmidt w poście na Twitterze, w którym poinformowała o swojej decyzji. Posłanka dołączyła do niego dłuższe oświadczenie z wyjaśnieniem powodów rezygnacji z członkostwa w Nowoczesnej.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.