Wojewoda łódzki został zapytany, czy odda na Caritas swoją nagrodę. Szczera odpowiedź zwala z nóg

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau nie przekazał swojej nagrody na Caritas. Z odpowiedzi na zapytanie posła Cezarego Tomczyka wynika, że nie zamierza tego zrobić.
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau nie przekazał swojej nagrody na Caritas. Z odpowiedzi na zapytanie posła Cezarego Tomczyka wynika, że nie zamierza tego zrobić. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Dziś mija termin przekazania przez polityków PiS tak zwanych nagród na Caritas, a który nagrodzony tego nie zrobi, ten może liczyć się z konsekwencjami. Poseł PO Cezary Tomczyk natomiast uważa, że wojewodowie są urzędnikami w randze sekretarza stanu, więc też powinni przekazać nagrody. Innego zdania jest wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

O północy mija termin, w którym należało przekazać pieniądze na Caritas. Michał Dworczyk wyznał dziś w programie "Jeden na jeden", że który minister nie odda "nagrody", ten musi liczyć się w przyszłości z konsekwencjami. On sam wziął 20 tysięcy kredytu i sprzedał samochód, żeby tylko wypełnić polecenie Jarosława Kaczyńskiego. To właśnie prezes Prawa i Sprawiedliwości obserwując spadające notowania w sondażach uznał, że ministrowie i wiceministrowie muszą oddać tak zwane nagrody.
Poseł Cezary Tomczyk jednak przytomnie zauważył, że wojewodowie oficjalnie są urzędnikami w randze sekretarza stanu, czyli takiej samej, jak wiceminister. A skoro tak, to zdaniem posła Platformy Obywatelskiej wojewodowie także powinni oddać pieniądze wypłacane im w ramach nagród. Mowa jest o kwocie ponad pół miliona złotych wypłaconej wojewodom i ich zastępcom. Sam wojewoda łódzki Zbigniew Rau w zeszłym roku dostał dodatkowo 15 tysięcy złotych brutto.

Tomczyk wysłał więc pismo do wojewody z pytaniem, czy przekazał juz nagrodę na Caritas i czy w związku z tym zamierza skorzystać z możliwości odliczenia tej kwoty od podatku. Rau w odpowiedzi oznajmił, że pieniędzy na Caritas nie przekazał. A właściwie to napisał po prostu "nie". Odpowiedź na drugie pytanie uznał za bezzasadną.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca