Ukraiński konsul wzywał do odebrania Polsce terytorium. "Bycie faszystą to zaszczyt"

Ukraiński konsul Wasilij Maruszczync wzywał do odebrania Polsce terytorium. Został już odwołany - podaje RMF FM.
Ukraiński konsul Wasilij Maruszczync wzywał do odebrania Polsce terytorium. Został już odwołany - podaje RMF FM. Fot. Screen/YouTube/Anatolij Szarij
Wasilij Maruszczync to ukraiński konsul w Hamburgu. Wzywał do odebrania Polsce jej wschodnich terenów. Wychwalał też na Facebooku nazistów. Według informacji, które podaje RMF FM, został już odwołany przez ukraińskie MSZ. Wszczęto także postępowanie dyscyplinarne wobec niego.

Na profilu Wasilija Maruszczynca regularnie pojawiały się bulwersujące wpisy. Wzywał do zmiany granic Polski. Zamieszczał też treści sławiące nazistowskie SS, pisał, że "być faszystą to zaszczyt". Pozował w hełmie Wehrmachtu. Pojawiały się posty antysemickie, antyromskie i antywęgierskie. Jego profil mogą oglądać tylko niektórzy użytkownicy Facebooka, dla wielu jest zamknięty.

Sprawę ujawnił na swoim kanale na YouTube bloger Anatolij Szarij. Zdaniem Szarija, ukraińskie MSZ wiedziało o wygłaszanych poglądach swojego konsula od lat.

W filmie zamieszczonym w serwisie YouTube Szarij jasno mówi, co myśli o stanie ukraińskiego państwa na podstawie powyższych doniesień. – To jest bardzo przydatne wideo do tego, by zrozumieć, jak bardzo na dnie znalazło się dzisiejsze państwo ukraińskie – komentuje.
źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.