W całej Polsce zagrzmi, a miejscami sypnie gradem. IMGW wydał ostrzeżenia na dwa dni

W Polsce w ciągu kolejnych dwóch dni zagrzmi i popada. IMGW wydało ostrzeżenia dla prawie wszystkich regionów kraju.
W Polsce w ciągu kolejnych dwóch dni zagrzmi i popada. IMGW wydało ostrzeżenia dla prawie wszystkich regionów kraju. Fot. Torsten Dettlaff / goodfreephotos.com / CC0
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami z obfitymi opadami deszczu oraz miejscami także gradu. W środę i czwartek przez Polskę będzie przechodził front, który zmieni pogodę do weekendu.

Jako pierwsze z żywiołem zmierzą się województwa na południu Polski: małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Tam IMGW prognozuje od rana obfite opady i gwałtowne burze. Niestety, to dopiero początek w zmianach pogody w tym tygodniu.

Od jutra zagrzmi i popada praktycznie w całym kraju. To sprawka frontu, który przemieszcza się na zachód naszego kraju. IMGW prognozuje, że oprócz obfitych opadów deszczu i wyładowań atmosferycznych, może spaść miejscowo grad.

Najgorzej będzie nadal na południu, ale uważać powinni także mieszkańcy województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Takie prognozy są szczególnie niepokojące dla sadowników i rolników, których uprawy mogą zostać zalane, a kwiatostany drzew owocowych zniszczone przez gradobicie.

Źródło: IMGW
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.