Magdalena Ogórek zażartowała z Morawieckiego. Pokazała zdjęcie obrazu, a internauci: "Faktycznie, premier jak malowany"

Magdalena Ogórek zażartowała z premiera Mateusza Morawieckiego.
Magdalena Ogórek zażartowała z premiera Mateusza Morawieckiego. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Magdalena Ogórek pozwoliła sobie na niewinny prztyczek pod adresem Mateusza Morawieckiego. Niegdysiejsza kandydatka SLD na prezydenta Polski, a następnie gwiazda mediów narodowych pod rządami PiS nawiązała do 120. rocznicy urodzin malarki Tamary Łempickiej. Wszystko po to, by zażartować sobie z premiera.

"Ustaliliśmy wczoraj z Rafałem Ziemkiewiczem przed wystąpieniem w telewizji, że Tamara Łempicka namalowała portret Matusza Morawieckiego już w 1931 r. A już poważnie: mężczyzna na obrazie to Pierre de Montaut, a wczoraj była rocznica urodzin wybitnej artystki" – napisała na Twitterze Magdalena Ogórek i opatrzyła wpis zdjęciem obrazu Tamary Łempickiej, na którym widzimy Pierre'a de Montaut.
Magdalena Ogórek nie zawsze jest jednak taka zabawna. Jeszcze w ubiegłym miesiącu zaatakowała Lecha Wałęse, twierdząc, że w pasku TVP Info "Lech Wałęsa (TW Bolek) murem za sekretarzem generalnym Platformy Stanisławem Gawłowskim" nie ma nic złego. Nie spodziewała się jednak, że jej zachowanie doczeka się ciętej odpowiedzi.

Reakcje internautów? "Premier Morawiecki jak żywy", "Faktycznie, podobny. Premier mógłby na ścianie powiesić jako portret dziadka" – piszą.
Przypomnijmy, że Tamara Łempicka została ostatnio bohaterką Google Doodle. Wszystko z okazji 120. rocznicy jej urodzin. Malarka zasłynęła odważnymi, stylizowanymi portretami i aktami gwiazd z lat dwudziestych i trzydziestych XX w. Po raz pierwszy jej prace wystawiono w 1922 r.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.