Już wiadomo, kiedy skończą się ulewy. "Temperatura może wzrastać nawet do 32 stopni Celsjusza"

Już niedługo pogoda znacznie się poprawi.
Już niedługo pogoda znacznie się poprawi. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ulewna pogoda naprzykrza nam się już od kilku dni, ale niedługo aura ulegnie poprawie. Synoptycy prognozują, że wszystko zmieni się w sobotę 19 maja. Co więcej, w niedzielę w prawie całym kraju będzie pogodnie.

W czwartek i piątek jeszcze trochę popada. Jednak w weekend Polskę nawiedzi spokojna i słoneczna wyżowa pogoda. Termometry pokażą do 20-25 stopni Celsjusza. Jak podaje TVN Meteo, "za tydzień jednak wiosna zacznie przechodzić w lato, a pod koniec miesiąca, około 30 maja, temperatura może wzrastać nawet do 30-32 st. C".

Przypomnijmy, że synoptycy IMGW ostrzegali przed intensywnymi opadami deszczu i burzami w całej Polsce. Przestrzegali nawet, że w ciągu kilku dni może spaść w Polsce tyle deszczu, ile spada w ciągu całego miesiąca.

Największe opady prognozowane były dla województw podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Co więcej, IMGW powiadomiło, że wody w niektórych rzekach mogą przekroczyć stan alarmowy lub ostrzegawczy.

źródło: TVN Meteo
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.