Empik zmienił logo na tęczowe, ale nie spodziewał się takiej reakcji. Sieć hejtują nie tylko przeciwnicy LGBT

Empik zmienił swoje logo na tęczowe, gdyż chciał wspierać Tydzień i Paradę Równości. Wywołał jednak niezamierzony efekt wśród środowisk LGBT
Empik zmienił swoje logo na tęczowe, gdyż chciał wspierać Tydzień i Paradę Równości. Wywołał jednak niezamierzony efekt wśród środowisk LGBT Fot. Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta / Facebook.com/empikcom
Mówi się, że kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy. Zgodnie z tą zasadą na facebookowej stronie sieci Empik w piątek wieczorem rozpętała się potężna burza i nieprędko się skończy. Wystarczyło tylko dodać do logo tęczowe barwy. Jednak przez niedawne kontrowersje wokół asortymentu Empiku, w komentarzach jest nie tylko krytyka ze strony homofobów.

Empik podpadł pod koniec kwietnia środowisku LGBT dystrybuując książkę "Walka o normalność" będącą "przewodnikiem do (auto)terapii homoseksualizmu". Tytuł został uznany przez WHO i ONZ za szkodliwy. To pseudonauka, zgodnie z którą homoseksualizm jest patologią, którą da się wyleczyć w drodze terapii lub autoterapii. Najlepsze "smaczki" z książki wypisał redakcyjny kolega Kamil Rakosza. Ponad miesiąc po ogromnej krytyce, sieć zmienia logo na tęczowe.
Opublikowany przez empik 8 czerwca 2018
Trudno powiedzieć jakie intencje mieli marketingowcy - czy chcieli odbudować wizerunek po poprzedniej "akcji", czy faktycznie Empik wspiera trwający Tydzień Równości i sobotnią Paradę Równości. Wydaje się jednak, że zakładali ogromną falę hejtu. Pracownik odpisujący na komentarze siedział przed komputerem do późnych godzin nocnych i dzielnie odpierał ataki internautów. Usuwał też bardziej wulgarne komentarze.
O ile wcześniej Empik stanął w ogniu krytyki ze strony gejów, a konserwatyści bili brawo, o tyle teraz wkurzył wszystkich. Homofobów za tęczę, a osoby LGBT i nie tylko - za wykorzystanie ich symbolu w kontekście posiadania w ofercie książki "leczącej" homoseksualizm.

Fajnie, że empik zrobił się tęczowy, to akcja związana ze sprzedażą książki o leczeniu z homoseksualizmu #promocjahomoseksulizmu

Opublikowany przez Charlotte Drag Queer 8 czerwca 2018
Dodajmy, że z okazji Parady Równości swoje logo w telewizji zmieniło też np. MTV Polska i MTV Music. Podobną dyskusję co w przypadku Empiku, wywołali też twórcy gry "Guild Wars 2" - tęczowe logo również odrzuciło internautów, którzy zapowiedzieli bojkot gry.
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.