Ten sondaż zepsuje humor Andrzejowi Dudzie. Polacy nie chcą referendum konstytucyjnego

Polacy wypowiedzieli się na temat, co sądzą o prezydenckim pomyśle referendum konstytucyjnego. Andrzej Duda nie ma powodów do radości.
Polacy wypowiedzieli się na temat, co sądzą o prezydenckim pomyśle referendum konstytucyjnego. Andrzej Duda nie ma powodów do radości. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ten sondaż nie spodoba się prezydentowi Andrzejowi Dudzie i zapewne zdejmie uśmiech z jego twarzy. Połowa Polaków deklaruje, że nie zamierza brać udziału w referendum konstytucyjnym. Badani nie pozostawiają też suchej nitki na pytaniach, jakie w środę zaproponował prezydent Duda.

Jeśli Andrzej Duda myślał, że Polacy tłumnie wezmą udział w referendum konstytucyjnym, w którym będzie można zagwarantować sobie 500+ po wsze czasy, to grubo się pomylił. Badani w sondażu przygotowanym przez IBRIS dla portalu Onet dobitnie pokazali, co sądzą o prezydenckich pomysłach. Ponad połowa zadeklarowała, że nie weźmie udziału w referendum. Większość w ogóle nie chce nowej konstytucji, a to dopiero początek złych wiadomości dla prezydenta Andrzeja Dudy.

Więcej niż 60 proc. badanych chce, żeby zagwarantować w konstytucji nasze członkostwo w NATO i UE. I choć oficjalne stanowisko rządu jest takie, że nie planowany jest Polexit, to analiza wszystkich poczynań rządu zdaje się wskazywać na to, że obecna ekipa rządząca steruje raczej w tym samym kierunku co grupa brytyjskich polityków, którym udało się wyprowadzić ten kraj z UE. Wygląda na to, że spór Polski z Komisją Europejską czy Komisją Wenecką nie zniechęcił Polaków do członkostwa w Unii.

Jedno z pytań zaproponowanych w środę przez prezydenta dotyczy tego, czy Polacy chcą mieć zagwarantowane 500 zł na dziecko w konstytucji. I tu niespodzianka – pytanie wcale nie spotkało się z uznaniem badanych. Większość Polaków jest przeciwna zapisom w konstytucji gwarantującym nienaruszalność praw nabytych.


źródło: Onet
Trwa ładowanie komentarzy...