Kim jest Joanna Kulig? Gwiazda "Zimnej wojny" prywatnie

Joanna Kulig jest typowana na jedną z faworytek do zdobycia nominacji do Oscara za swoją rolę w filmie "Zimna wojna".
Joanna Kulig jest typowana na jedną z faworytek do zdobycia nominacji do Oscara za swoją rolę w filmie "Zimna wojna". Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Rola Joanny Kulig w filmie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego wzbudziła tak wielki zachwyt, że wielu mocno widzi jej szansę w wywalczeniu nominacji do Oscara. Prywatnie Kulig od lat tworzy szczęśliwy związek z twórcą filmu "Disco Polo".

Joanna Kulig od 2009 roku jest w związku małżeńskim z reżyserem i scenarzystą Maciejem Bochniakiem. Poznali się jeszcze w 2006 roku na planie filmu "Środa, czwartek rano". Dla Joanny to była pierwsza główna rola. Maciej zatrudniony był jako mikrofoniarz.

Za swój debiut Kulig dostała nagrodę na festiwalu w Gdyni. Na kolejną imprezę "Młodzi i film" pojechała już z Bochniakiem. Drogę z Krakowa do Koszalina pokonali na motorze.

Niejednokrotnie podkreślała jak szczęśliwa jest. – Jestem osobą wierzącą, dlatego myślę, że opatrzność nad nami czuwała, że się odnaleźliśmy, że trwamy przy sobie – powiedziała w książce "Aktorki. Odkrycia" Łukasza Maciejewskiego.

– Uzupełniamy się, bardzo do siebie pasujemy pod względem osobowościowym. Śmiejemy się, że mamy identyczną naturę, temperament do godzenia, a nie do wzbudzania konfliktów – mówiła innym razem.

Kulig wystąpiła w 2015 roku w filmie swojego męża "Disco Polo". W ciągu dwóch miesięcy od jego premiery, obejrzało go ponad 840 000 widzów.

Para póki co nie zdecydowała się na dzieci. – Chcę mieć dzieci. Nie boję się, że nie pogodzę macierzyństwa z życiem zawodowym – powiedziała w jednym z wywiadów. Jednak stwierdziła, że nie musi się z tym spieszyć. Jej mama ma już dziewięcioro wnucząt.

Wszechstronnie utalentowana
Jako dziecko uczyła się gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia w Krynicy, a śpiewu w Krakowie. W 1998 roku Kulig wystąpiła w programie "Szansa na sukces", którego gwiazdą odcinka był Grzegorz Turnau. Dotarła również do półfinału programu "Idol".


Joanna Kulig ukończyła PWST w Krakowie. Od 2007 do 2008 roku współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie, ale wolała jednak brnąć w karierę filmową. Było to bardzo dobra decyzja.

Po wspomnianym debiucie w filmie "Środa, czwartek rano", zagrała m.in. w filmach "Sponsoring" obok Juliette Binoche oraz Oscarowej "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Z polskim reżyserem nawiązała ponowną współpracę przy okazji "Zimnej wojny", gdzie zagrała postać Zuli.

Jej kreacja spodobała się nie tylko krytykom i publiczności, ale także m.in. aktorce Julianne Moore, która osobiście pogratulowała jej występu w filmie podczas festiwalu w Cannes. Później zrobiła to znowu za pośrednictwem Instagrama.

Teraz zaczęto mówić, że Kulig może być jedną z faworytek do zdobycia nominacji do Oscara. Portal The Playlist wymienił ją obok takich międzynarodowych gwiazd jak Lady Gaga, Nicole Kidman, Amy Adams czy Viola Davis.
Trwa ładowanie komentarzy...