"Mnie to na przykład zatkało, jesteś wielki!" Polak jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2

Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z K2.
Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z K2. Fot. Facebook / Andrzej Bargiel
Kiedy my wylegiwaliśmy się na plażach, szukając ochłody w lipcowy upał, on dokonał niemożliwego. W niedzielę Andrzej Bargiel zdobył szczyt K2. A potem, jako pierwszy człowiek w historii, zjechał na nartach z ośmiotysięcznika.

– Skoro leży śnieg, to nie jest pionowo. A jak nie jest pionowo, to można jechać – mówił w zeszłym roku Andrzej Bargiel w wywiadzie dla Weszło. Bo i w 2017 "Jędrek" podejmował pierwszą próbę zjechania ze szczytu K2. To, co wówczas uniemożliwiły niekorzystne warunki, w niedzielę stało się faktem.
W niedzielę 22 lipca o godz. 8 rano Bargiel zdobył szczyt K2 położony na wysokości 8 611 m n.p.m. Po pierwszej części spektakularnego wyczynu przyszedł czas na zjazd. Ostatecznie około godz. 16 czasu polskiego 30-latek szczęśliwie zjechał do podnóży K2.
Wyczynem Polaka była zachwycona wicemistrzyni olimpijska z Vancouver - Justyna Kowalczyk. "Mnie to na przykład zatkało! JESTEŚ WIELKI!" – napisała Kowalczyk.


źródło: Weszło
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.