To się nie spodoba w PiS. Homoseksualna para nagrała piosenkę i krytykuje w niej partię rządzącą

Piosenka o dobrej zmianie punktuje "dobrą zmianę".
Piosenka o dobrej zmianie punktuje "dobrą zmianę". Fot. screen z youtube.com/Jakub&Dawid
Jakub i Dawid – ta od jakiegoś czasu znana nie tylko w Polsce para – nagrała kolejną piosenkę. Tym razem komentują w niej bieżącą politykę, w szczególności "dobrą zmianę". Śpiewają i o Stanisławie Piotrowiczu, i Andrzeju Dudzie, i Jarosławie Kaczyńskim.

Przypomnijmy, Jakub i Dawid stali się znani po tym, jak w internecie opublikowali nagranie ze swoją wersją przeboju szwedzkiego Roxette, co zauważyli sami członkowie zespołu. Zaraz po tym nadeszła fala sławy – nagrali także piosenkę świąteczną (ponad 180 tysięcy wyświetleń). Od tamtej pory Jakub i Dawid stali się jedna z bardziej rozpoznawalnych par homoseksualnych w Polsce.

Teraz postanowili skomentować polską polityczną rzeczywistość. – Oto kawał tekstu, który od dłuższego czasu chcieliśmy z siebie wykrzyczeć. Jesteśmy Polakami, inwestujemy w ten kraj nasz czas, nasze pieniądze, naszą młodość i energię. Tu tworzymy nasz dom i nie potrafimy stać bezczynnie, patrząc na to co się dzieje – napisali na swoim facebookowym fanpage'u.
– Zawłaszczane są sądy, gnojone samorządy, a w mediach oglądamy zdjęcia, na których policja bije ludzi na ulicach i przecieramy oczy ze zdumienia, że to się dzieje naprawdę. Nie bądźmy obojętni. Oni nie mogą nas zmęczyć w walce o wolny kraj. To jest nasz cholerny obowiązek przeciwstawić się kłamstwu i złu. Ten utwór to nasz manifest! – dodali.

W piosence znalazło się miejsce i dla prezydenta Dudy i dla Beaty Szydło ("Dyzmów wszędzie pełna zgraja, od Beaty do Adriana"), dla Lecha Wałęsy i Jarosława Kaczyńskiego ("Lechu przerobiony jest w agenta, bo Jarosław od kompleksów wchodzi w nerwach") czy choćby Stanisława Piotrowicza.
Piosenkę na swoim Twitterze udostępnił także Robert Biedroń. A to w wraz z nawiązaniem do Słupska z końca piosenki każe się zastanowić, czy nie jest to element kampanii promującej prezydenta tego miasta lub czy nie jest to dobry materiał na takową.
Trwa ładowanie komentarzy...